Velikonoční tvoření na zámku
Zpříjemnit velikonoční svátky si budeme moci třeba tvořením rukodělných výrobků. Děti i dospělí se sejdou v sobotu 31. března od 14 do 17 hodin v prostorách třebíčského zámku. Kdo může, nechť si s sebou přinese pouze jedno vyfouknuté vajíčko, vše ostatní bude připraveno. Vstupné je 25 Kč.

Schelinger Bombardérs a Kolegium Kreténa na Béčku
Jiří Schelinger byl vynikající zpěvák a muzikant, jeho bratr Milan však není o nic méně talentovaný. V sobotu 31. března od 21 hodin v hudebním klubu Béčko v Třebíči tedy právě Milana doprovodí muzikanti z místní kapely Schelinger Bombardérs. A to v rámci vzpomínkového programu s písněmi Jiřího Schelingera, jako host dále vystoupí Kolegium Kreténa s klasickými bigbítovými a punkovými hity.

Velikonoční dílničky také ve Valči
Krásný valečský zámek otevře své brány pro tradiční velikonoční jarmark na nádvoří. V neděli 1. dubna od 12.30 do 16.30 hodin se na místě se sejdou skláři, řezbáři, košíkáři a mnoho dalších řemeslníků, u kterých si budou všichni moci vyzkoušet jejich řemeslo, uplést pomlázku či vyfouknout sklo.

Vynášení Morany
Vynášení smrti a vítání jara je západoslovanský lidový zvyk, jehož ústředním prvkem je slaměná figura oblečená do ženských šatů, jménem Morana. Jednu takovou Moranu vynesou i v Jaroměřicích nad Rokytnou, a to v sobotu 31. března od 15 hodin na náměstí Míru.

Rokytná Run
Nejen akce, týkající se klasických velikonočních zvyků a tradic se o víkendu uskuteční na Třebíčsku. Jednou z těch „nevelikonočních“ akcí bude také Rokytná Run. Ten odstartuje v neděli 1. dubna v 15 hodin z koupaliště v Rokytnici nad Rokytnou. Registrace na místě bude možná od 13.30 do 14.45 hodin. Jedná se o první ročník sportovní události s charitativním podtextem. Každý, kdo proběhne nebo třeba jen projde trasu 4,5 případně 9 km, přispěje svým startovným na stavbu nových kabin pro malé i větší fotbalisty.