Pátek 2. prosince

Chaloupky

Předvánoční rozjímání
Kněžice, od 2. do 4. prosince
Tradiční víkend pro rodiče s dětmi zaměřený na advent, Mikuláše a Vánoční svátky. Částečně rukodělný, částečně tradiční a především vánoční víkend.

Třebíč

Pavel Dobeš
Halahoj, od 19 hodin
Písničkář Pavel Dobeš vystoupí v Domečku Studentského klubu Katolického gymnázia Halahoj. Tradiční páteční čajovna se pro návštěvníky otevře v 19 hodin.

Adventní vytrubování
Městská knihovna, od 16 hodin
Adventní jarmar Paprsku naděje a občanského sdružení Vrátka bude probíhat dnes v prostorách městské knihovny. V 17 hodin přijde na řadu Adventní vytrubování v podání Lukovských trubačů.

Jupiters DC
Hudební klub B, od 21 hodin
Nová kapela Jupiters DC se dnes večer představí návštěvníkům Béčka. Po skončení koncertu bude program pokračovat After party s DJ Agnesem.

Náměšť nad Oslavou
Pod vánočním stromem
Masarykovo náměstí, od 14 hodin
Tradiční setkání s čerty, anděly a hlavně Mikulášek. K tomu vystoupení dětských soubor a spousta her a zábavy. Nakonec se rozzáří vánoční strom.

Hrotovice

Vánoční keramika
Mateřské centrum Andílci, od 16.30 hodin
Zvonkohru nebo betlém si mohou vyrobit návštěvníci hrotovického centra Andílci.


3. prosinec

Dalešice

Vánoční trhy
Pivovar Dalešice, od 3. do 4. prosince
Různé vánoční zboží si budou moci zakoupit o víkendu návštěvníci Pivovaru Dalešice. Tradiční vánoční trhy tu budou probíhat v sobotu i v neděli.

Jemnice

Vánoční kulturní trhy
Areál letního kina, od 11 hodin
Nejen výrobky z chráněných dílen si budou moci zájemci nakoupit v areálu letního kina v Jemnici. Připravena je i celá řada kulturních vystoupení a chybět nebudou ani ukázky tradičních řemesel.

Studnice

Čertovská párty
Kulturní dům, od 20 hodin
Především dospělým je určena čertovská párty ve Studnici. Vítáni jsou návštěvníci v maskách čertů a andělů. Začátek je ve 20 hodin, vstupné je dobrovolné.

Třebíč

Herní den
Halahoj, od 9 do 16 hodin
Celodenní akce pro ty, co dávají přednost deskovým hrám. Vstup je volný.

Vánoční pohoda
Pasáž, od 18 hodin
Velký vánoční koncert pěveckého souboru Slunko je připraven na sobotní večer v Pasáži. Začátek je v 18 hodin.

Hučka
Klub Hájek, od 14 hodin
Přehlídka mladých amatérských divadelníků v rámci Hučky se letos uskuteční v Klubu Hájek. Veřejnost se na výkony mladých mohou přijít podívat od 14 hodin.

Babice

Mikulášská diskotéka
Kulturní dům, od 14 hodin
Nejen hudba a nadílka je připravena pro malé obyvatele Babic v sobotu 3. prosince. Těšit se mohou i na divadelní představení. Závěr bude patřit rozzářenému vánočnímu stromu a ohňostroji.


Čechočovice

Princové jsou na draka
Kulturní dům, od 14.30 hodin
Tradiční mikulášské divadelní představení pro nejmenší. Tentokrát malé čipery a čiperky čeká představení plné písniček na motivy pohádky Princové jsou na draka.

Dolní Vilémovice

Setkání s dechovkou
Kulturní dům, od 18 hodin
Dechová hudba Hanačka zpříjemní tradiční setkání s dechovkou obyvatelům Dolních Vilémovic v sobotu 3. prosince. Vstupné je dobrovolné a výtěžek z něj bude použit na opravu rodného domu Jana Kubiše.

Náměšť nad Oslavou

Mikulášský karneval
Sokolovna, od 14 hodin
Karneval pro malé i velké děti zpestří hry a soutěže. Diskotéka začíná ve 14 hodin v sokolovně, vstupné je pro děti 30 a pro dospělé 40 korun.

Lipník

Mikulášská nadílka
Náves, od 14.30 hodin
Nejen Mikuláš přijde za malými caparty v Lipníku. Dorazí i čert a anděl k vánočnímu stromu na návsi. Za pomoci těch nejmenších obyvatel společně rozzáří vánoční strom.


Neděle 4. prosince

Hrotovice

Rukodělné dílničky
SportVhotel, od 15 hodin
Tradiční předvánoční setkání s nápady kreativitou, to jsou rukodělné dílničky v Hrotovicích. Začátek je ve SportVhotelu v 15 hodin.


II. adventní koncert
Kostel svatého Vavřince, od 17 hodin
Druhý adventní koncert v kostele svatého Vavřince bude ve znamení Capelly ornamentaty. Začátek je v 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

Třebíč

Píseň písní
Zadní synagoga, od 17 hodin
V pořadí druhý adventní koncert se v Třebíči uskuteční v prostorách Zadní synagogy. Píseň písní zazní v podání Da Capo Ensemble Brno od 17 hodin.

Cancioneta Praga
Klub Hájek, od 17 hodin
Tradiční zdobení vánočního stromku spojené s pěveckým vystoupení se uskuteční v Klubu Hájek.


Jemnice

Čertovská jízda vlaku
Železniční trať z Moravských Budějovic do Jemnice
Mimořádná Mikulášská jízda vlaku plná zajímavého zpestření je připravena na neděli. Kromě jízdy podzimní krajinou jsou připraveny i doprovodné akce, a to nejen na nádraží v Moravských Budějovicích, ale i v samotné Jemnici.

Jaroměřice nad Rokytnou

Mikulášská besídka
Restaurace Corrida, od 14 hodin
Setkání s Mikulášem a jeho pomocníky plné dobré zábavy s vystoupením dětí přivítá v neděli restaurace Corrida. Začátek je ve 14 hodin, vstup je volný.

Opatov

Adventní koncert
Kostel svatého Bartoloměje, od 17 hodin
V kostele svatého Bartoloměje vystoupí při II. adventním koncertu smyčcový orchestr Cantorum, jež působí při ZUŠ v Náměšti nad Oslavou. Vstupné je dobrovolné.

Moravské Budějovice

II. adventní koncert
Kostel svatého Jiljí, od 17 hodin
Smíšený pěvecký sbor Vysočina, zlínské trio Doemi a děti z kroužku Flétny pro zdraví vystoupí v programu druhého adventního koncertu v kostele svatého Jiljí. Vstupné je dobrovolné.