Pátek 12. listopadu

Okříšky

Sedmikvítek
Tělocvična, od 12. do 14. listopadu
Krajská přehlídka mladých talentů bude o víkendu probíhat v Okříškách. V pátek v 17 hodin proběhne slavnostní zahájení. Hlavní program přehlídky odstartuje v sobotu ve 13.30 hodin, kdy se postupně představí chlapci a dívky v oborech folk a country, tanec, výtvarných a rukodělných činností a chybět nebude ani výstava fotografických prací.

Hrotovice

Martinský průvod
MC Andílci, v 17 hodin
Tradiční pochod za svatým Martinem bude probíhat dnes v Hrotovicích. Pro malé i velké v doprovodu rodičů je připraven lampiónový průvod. Sraz je v 17 hodin u centra, kde proběhne krátká scénka. pak už se všichni účastníci vydají po vyznačené trase za svatým Martinem. průvod se koná za každého počasí a pro malé účastníky je kromě překvapení připravena i sladká odměna.

Chaloupky

Tvoření
Chaloupky, od 12. do 14. listopadu
Tradiční listopadové tvoření na Chaloupkách přivítá nejen pedagogy, ale i veřejnost. Tentokrát se budou vyrábět hračky z různých, především přírodních materiálů.

Třebíč

Zemřít ukamenováním
Halahoj, od 19 hodin
Promítání dokumentu o nelehkém životě žen v Íránu, které se ne vždy vlastní vinou dostali do potíží s tamním trestním řádem bude na programu dnešní Čajovny v Halahoji. Promítání začíná v 19 hodin krátkým úvodem, po němž bude následovat samotná projekce. Diskuze o snímku je plánována na závěr.

Finsko
Městská knihovna, od 17 hodin
Zajímavé povídání o zemi tisíce jezer je připraveno na dnešní odpoledne v hudebním sále knihovny. O své zážitky se s přítomnými podělí Jakub Šimeček od 17 hodin.

Prago Union
Hudební klub B, od 21 hodin
Prago Union a jejich Dezorient express dorazí do Třebíče. Dále v průběhu večera vystoupí Phoenix, Curwa a DJ Ill Rick.

Jubilejní rock & rollová show
Velký sál Fóra, od 20 hodin
Vláďa Lichnovský a lias Elvis Presley a Michal Štelbaský jako Freddie Mercury, to jsou jména hlavních účinkujících dnešní jubilejní rock and rollové show. Trojlístek účinkujících doplná Top rock revival. Začátek je dnes ve 20 hodin.


Moravské Budějovice

Galakoncert
Beseda, od 19.30 hodin
Pro milovníky dechové hudby je na dnešní večer připraven Galakoncert české a moravské písničky. Známé melodie od 19.30 hodin zahrají Stříbrňanka a Valdaufinka Ády Školky.


Náměšť nad Oslavou

Pergamánu
DDM Radost, od 16 hodin
Výroba papírových krajkových přáníček bude dnes odpoledne probíhat v Domě dětí a mládeže Radost. přijít může každý, kdo má chuť vyzkoušet si techniku pergamánu. Začátek je v 16 hodin, cena je 30 korun.


Sobota 13. listopadu

Jaroměřice nad Rokytnou

Jan Zahradníček
ZŠ Otokara Březiny, v 16 hodin
Komponovaný prohgram věnovaný básníku Janu Zahradníčkovi je připraven na sobotní odpoledne v Jaroměřicích. Úryvky z jeho poezie doplní krátká čtení z jeho korespondence. Umělecký přednes Hana Michálková a Marie Nožičková, průvodní slovo Jiří Höfer, hudební doprovod Leoš Hrdý.

Moravské Budějovice

IV. výstava Fotofandů
Zámecké konírny, od 13. do 21. listopadu
Tradiční výstava budějovických fotografů začíná v sobotu v podvečer slavnostní vernisáží v 17 hodin. Amatérští fotografové budou svá díla v prostorách koníren vystavovat až do 21. listopadu.

Okříšky

Okříšské postřižiny a Drakiáda
Hospoda na hřišti, od 11 hodin
Ve stylu Menzlových Postřižin bude v sobotu od dopoledne probíhat domácí zabíjačka v Okříškách. Porážka čuníka je naplánována na 11. hodinu. Od 12 hodin bude porážku doprovázet drakiáda. Ve 12 hodin bude probíhat prezentace draků. Letecký den začne o půl hodiny později. Pro nejlepší letce je jsou připraveny ceny.

Náměšť nad Oslavou

Víkendová výstava
Galerie 12, od 13.- do 14. listopadu
Každou listopadovou sobotu a neděli otevře své brány pro veřejnost Galerie 12 v Náměšti nad Oslavou. Umění milovní návštěvníci se mohou seznámit s obrazy Mariny Richterové a kovovými objekty uměleckého kováře Pavla Tasovského.

Třebíč

Puls & Watt80
Hudební klub B, od 21 hodin
Legendární kapela Watt80 slaví 30. narozeniny. Jako gratulanta si hudebníci pozvali další třebíčskou legendu Puls. Začátek je ve 21 hodin.

Neděle 14. listopadu

Třebíč

Karneval
Třebíčské centrum, od 15 hodin
Těm nejmenším je určen nedělní karneval v Třebíčském centru. Rej masek za hudebního doprovodu skupiny Los Valos začíná v 15 hodin.

Kostníky

Kostnický labužník
Kulturní dům, od 15 hodin
Už potřetí budou v neděli v Kostníkách vybírat mezi obyvateli obce labužníka - kulináře. Zúčastnit se může každý, kdo přinese jakýkoliv pokrm. Na vítěze čeká odměna.Začátek prezentace a následné degustace je v 15 hodin.

Jinošov

Kateřinské štrúdlování
Obecní úřad, od 14 hodin
Soutěž o nejlepší štrúdl v Jinošově doplní klání o nej jednohubky. Začátek je ve 14 hodin. Ochutnávka odvážnou porotou je na programu od 15 hodin. Pro návštěvní Kateřinského štrúdlování je připraven soutěžní kvíz a vystoupení taneční skupiny z Březníka. K dobré náladě přispěje i živá hudba.

Hrotovice

Závody buggy
Sport – V – Hotel, 9.30 hodin
Hrotovický hotel Sport bude v neděli místem konání závodů modelů rádiem řízených aut. Tentokrát se po závodní trati budou prohánět buggyny 1:10. Závod začíná v 9.30 hodin, veřejnost má volný přístup.