Pátek 15. října

Třebíč

Koncert
U Dubu, od 21 hodin
Dobrá hudba bude k slyšení v pátek večer v restauraci U Dubu. Od 21 hodin zahraje kapela Snookers.

Klub seniorů
Národní dům, od 14 hodin
Setkání Klubu seniorů, které proběhne v pátek v malém sále Národního domu bude ve znamení vzpomínek. Loňské taneční kurzy si mohou přítomní připomenout od 14 hodin.

Punk Fest 2010
Hudební klub B, od 21 hodin
Přehlídka punkových kapel je na programu v pátek na Béčku. Během večera se představí třebíčské kapely MDT, Nešťastná náhoda, Infraction a Ilegality, které doplní brněnská formace Biblbroxx.

Zkrocení zlé ženy
Halahoj, od 18 hodin
Noční hra pro mládež od 10 do 15 let v duchu hry Williama Shakespeara Zkrocení zlé ženy bude v pátek probíhat v Třebíči. Pro náctileté si ji připravil studentský klub Katolického gymnázia Halahoj. Sraz účastníků je v 18 hodin v Domečku, odtud soutěžící zamíří po stopách hlavních postav do okolí gymnázia, židovské čtvrti a Lísčí. Konec hry, kterou zpestří i kostýmované ukázky je naplánován na půlnoc.

Šípy lásky
Halahoj, od 19 hodin
Písničky vonící borovou šiškou zazní v pátek večer Halahojem. Pravým trampským potlachem v trochu netypickém prostředí návštěvníky provede duo Šípy lásky.

Chaloupky

Geovíkend
Chaloupky, od 15. do 17. října
Nejen učitelům základních a středních škol je určen seminář na Chaloupkách nazvaný Geovíkend. Hlavním lektorem je Stanislav Houzar, který bude přítomným vyprávět o geologii a geomorfologii Vysočiny, které doplní i praktickými ukázkami. Pro veřejnost je seminář zpoplatněn.

Moravské Budějovice

Císařské posvícení
Moravské Budějovice, od 15. do 17. října
Slavnostní vernisáží fotografické výstavy fotoklubu Spektrum v 17 hodin v Zámeckých konírnách bude v pátek zahájeno Císařské posvícení v Moravských Budějovicích. Program bude poté pokračovat od 20 hodin taneční zábavou v Besedě se skupinou Brizolit.

Okříšky

Běžec Vysočiny
Tenisové kurty, od 16 hodin
Už po pětatřicáté se v pátek odpoledne vydají na trať účastníci závodu v Okříškách. O titul Běžec Vysočiny se bude bojovat ve všech věkových kategoriích. Prezentace bude probíhat od 16 do 16.45 hodin v tenisovém areálu. Start jednotlivých disciplín je naplánován od 16.45 hodin.

Sobota 16. října

Třebíč

Výstava drobného zvířectva
Chovatelský dům, od 16. do 17. října
V Chovatelském domě na Stařečce budou v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne k vidění králíci, holuby, drůbež, okrasné ptactvo a kanáři. Koná se zde tradiční výstava třebíčské základní organizace Svazu chovatelů. Veřejnost si vystavené zvířectvo může přijít prohlédnout v sobotu od 13 do 17 hodin. V neděli bude otevřeno od 8 do 12 hodin.

Seminář Chi – kung
Třebíčské centrum, od 9 do 15 hodin
Jak načerpat energii, zbavit se stresu, získat svalovou pružnost a spoustu dalších rad a návodů prozradí návštěvníkům sobotního semináře v Třebíčském centru lektorka Jarmila Sedláčková.

Tvořivé odpoledne
Třebíčské centrum, od 14 do 17 hodin
V rámci tvořivých dílen se tentokrát účastníci naučí malovat na hedvábí.

Sunflover Caravan
Hudební klub B, od 21 hodin
Kapela Sunflover Caravan vydala svou druhou desku a vydala se na turné. Jednou z jejich zastávek bude i třebíčské Béčko. Vystoupení začíná ve 21 hodin.

Herní sobota
Halahoj, od 9 do 16 hodin
Pro všechny, kteří neopovrhují stolními hrami je připravena herní sobota. Z celé řady her si mohou účastníci vybrat, jakoukoliv budou chtít.


Ke kořenům zdraví a nemoci
Adventní dům, od 14 hodin
Zajímavá přednáška Aleny Vognarové je připravena na sobotní odpoledne v sídle Klubu zdraví v Adventním domě v Jungmannově ulici v Třebíči. Hlavním tématem je vliv lidské psychiky na vznik, vývoj a léčbu onemocnění. Začátek je ve 14 hodin.

Jednodenní setkání pro manžele
Středisko Úsměv, od 8.30 hodin
Manželským párům je určen sobotní seminář který pořádá třebíčská poradna Ruth.

Drakiáda
Louka u DDM Hrádek, od 15 hodin
Pro majitele doma vyrobených a kupovaných draků je na sobotní odpoledne na louce u DDM Hrádek připraven letecký den. Součástí zábavného odpoledne budou hry a soutěže.

Jaroměřice nad Rokytnou

Oslavy 10. výročí
Corrida, v 16 hodin
Své desáté výročí od založení oslaví v sobotu odpoledne jaroměřická taneční skupina Dancestep, kterou vede Romana Kubíčková. K narozeninovému dortu si členky přizvali i hosty. Od 17.30 hodin vystoupí skupina Masánčata ze Znojma. Od 20 hodin všem hostům zahraje country skupina Calamita.

Koněšín

Dům a zahrada
Koněšín, od 9 hodin
Tradiční podzimní výstava Dům a zahrada bude v sobotu probíhat v areálu před budovou Obecního úřadu Koněšín od 9 do 13 hodin. Kromě darů podzimu bude ke koupi i zahradní technika a chovatelské potřeby.

Trnava

Bagr
Kulturní dům, od 20.30 hodin
Hned čtyřikrát a pokaždé v jiném složení zahraje v sobotu večer v Trnavě třebíčská kapela Bagr. Od 20.30 hodin se představí současná sestava, kterou vystřídá ve 21.30 hodin legendární sestava z roku 1983, ve které vystoupí i bývalý front man kapely Petr Kapinus.

Okříšky

Běh okolo Dolňáku
Stará osada, od 14.30 hodin
Dvanáctým závodem letošního Envinet cupu bude probíhat v sobotu v Okříškách. Na tratě dlouhé 3000 a 6300 metrů se závodníci vydají v 16 hodin.

Moravské Budějovice

Císařské posvícení
Moravské Budějovice, od 15. do 17. října
Sobotní program Císařského posvícení v Budějovicích bude ve znamení jarmarku a pouťových atrakcí. Od 10 hopdin na nádvoří zámku vystoupí folklórní soubor Džbánek. Velká přehlídka souborů mažoretek a roztleskávaček začne na stejném místě ve 14 hodin. Vystoupení rockových kapel z Moravských Budějovic začne v 17 hodin. Celým odpoledním programem bude provázet Miloš Kundrát.

Dukovany

Putování s drakem
Zahrada školy, od 14 hodin
Pro malé i velké je na sobotní odpoledne připravena procházka podzimní krajinou spojená se soutěží a pouštěním draků.

Nové Syrovice

Posvícení na Grázlově stezce
V rámci posvícení se v Nových Syrovicích uskuteční pochod po Graselově stezce. Sraz je ve 14 hodin na hrázi rybníka v Nových Syrovicích. Taneční zábava se skupinou Wasabi začíná v tamní sokolovně ve 20 hodin.


Neděle 17. října

Moravské Budějovice

Císařské posvícení
Beseda, od 15 hodin
V rámci víkendového posvícení si na své přijdou i malí obyvatelé Moravských Budějovic. Právě jim je určeno nedělní představení pohádky Děti pirátů, které začíná v Besedě od 15 hodin, vstupné činí 20 korun.

Dukovany

Přátelské setkání
Jezdecký areál, od 10.30 hodin
Rozloučit se s jezdeckou sezonou mohou nejen majitelé, ale i obdivovatelé koní v neděli v Dukovanech. Od 10.30 hodin budou v tamním jezdeckém areálu probíhat parkurové soutěže a vozatajský parkur. Mezi jednotlivými soutěžemi se budou moci děti svézt na ponících.