pátek 18. června

Jemnice

Barchan
Město Jemnice, od 18. do 20. června
Každoroční historická slavnost, která se v královském městě Jemnici koná od nepanšti. Kromě historického průvodu bude v celém městě probíhat bohatý kulturní program. Začátek je dnes v 17 hodin před tamní radnicí.

Třebíč

Gastrotéka II
Hudební klub B, od 21 hodin
Po premiérové gastrotéce v měsíci květnu je na červen připravena další. Opět bude vstup zdarma a připravena bude i pečená kýta, tentokrát i další pochutiny.

Chaloupky

Víkend s bylinkami
Centrum ekologie Chaloupky, od 18. do 20. června
Tradiční víkendový seminář, pro všechny, kteří mají zájem nejen o bylinky, ale i o hlubší rozměr.

Náměšť nad Oslavou

Náměšťfest 2010
Farská zahrada, od 18. do 20. června
Čtvrtý ročník festivalu křesťanského umění nabízí návštěvníkům spoustu dobré hudby, výstavu dřevěných plastik i noční prohlídky věže a kostela svatého Jana Křtitele.

Sobota 19. června

Třebíč

In flagranti 4
Velký sál Pasáže, v 19 hodin
Večer plný tance, ve kterém postupně vystoupí všichni členové tanečního souboru Motus.

Pojďte s námi na procházku
Psí útulek, od 9 hodin
Premiérová vycházka, kterou organizuje Liga na ochranu zvířat Třebíč nabízí možnost milovníkům psů strávit sobotní dopoledne ve společnosti pejsků z místního útulku. Startovné se vybírá v podobě psích konzerv či balíčků piškotů.

Stařeč

Setkání rockových kapel
Sokolské hřiště, od 16 hodin
Tradiční setkání rockových kapel 70. a 80. let minulého století se letos uskuteční na sokolském stadionu ve Starči. V průběhu odpoledne a večera vystoupí Puls, Matador, Watt 80, Pekelníci, Merkur, Paprsky a Ronáta. Jako předkapela se představí moravskobudějovický FunKids, hostem večera bude Permon balet.

Song for God
Kostel svatého Martina, v 19 hodin
Pro velký zájem posluchačů proběhne v sobotu v podvečer další koncert z jedinečného hudebního projektu Harmonia Laudes Song for God. Oslava Svátku hudby 2010 začíná v kostele svatého Martina v 19 hodin. Účinkují spojené pěvecké sbory Musica animata, Serafín, Santini, orchestr Musica animata a členové rockových skupin Archa a YETTIrock.

Myslibořice

Benefiční koncert
Zámecký park v Myslibořicích, od 15 hodin
Příjemné odpoledne, ve kterém k poslechu zahrají dechové hudby. Vystoupí Horané, ženský pěvecký sbor Tetičky z Kunovic as Old Stars Hradišťanu. Výtěžek z benefičního koncertu bude použit na ozdravný pobyt pro zdravotně postižené klienty.

Pucov

Běh do Křibu
Pucov, ve 14 hodin
Už XXIV. ročník běhu do Křibu se uskuteční tuto sobotu v Pucově. Přihlásit se může kdokoliv. Délka tratě je 80 metrů s převýšením 45 metrů. Na nejrychlejšího závodníka čeká živé sele.

Neděle 20. června

Třebíč

54. Třebíčské nokturno
Katolické gymnázium, v 19 hodin
Tentokrát se návštěvníci nokturna mohou těšit na hudebně – divadelní revue v podání Davida Kříže – baryton, Ondřeje Koláčného – housle, Jitky Břízové – housle a Ivy Hrbáčkové – klavír. Začátek 54. Třebíčského nokturna je v 19 hodin, vstupné je dobrovolné.

Pepa Polášek a Tomáš Matonoha
Hudební klub B, od 20 hodin
Nedělní návštěvníky Béčka čeká zbrusu nová talk show pánů Poláčka a Matonohy. Oba účinkující se představí tak jak je neznáme a jak jsme je ještě nikdy neviděli. Začátek je ve 20 hodin.

Náměšť nad Oslavou

Cesta pohádkovým lesem
Zámecký park, ve 14 hodin
Tradiční procházka pohádkovým lesem, kterou provází plnění netradičních úkolů.

LET MIN. STOLETÍ, Sokolské hřiště – začátek 16 hodin