V pátek se návštěvníkům otevře historické městečko v 15 hodin a brány nechá otevřené až do 18 hodin. V osmnáct hodin začne první koncert pro Tři kápě, kde se představí hardrocková skupina Endless Melody. Poté se na pódiu představí poprocková skupina Frenciz. Od půl desáté do půlnoci pak bude stage patřit legendární skupině Carmen, kteří zahrají jedinečný koncert se světelnými efekty k 15. výročí zápisu památek na seznam UNESCO.

Kulturní dům Beseda v Moravských Budějovicích prošel důkladnou rekonstrukcí.
VIDEO: Strop už se nehoupe a návštěvníkům se bude dýchat líp. Beseda finišuje

V sobotu se historické městečko otevře návštěvníkům už v 10 hodin dopoledne. Od 15 hodin do 17 hodin pak proběhne velkolepý rytířský turnaj se skupinou Štvanci. V 17 hodin se rozezní pódium druhým koncertem pro Tři kápě. Jako první se představí s písničkami pro děti skupina Zvěřinec, poté vokální kapela Yellow Sisters, kterou vystřídá Milan Peroutka se svou kapelou Perutě.

Ve 21 hodin se diváci mohou těšit na noční historický průvod a ve 21.45 hodin na originální akrobatickou show s pyrotechnickými efekty k 100. výročí vzniku ČSR. Ve čtvrt na jedenáct pak nebe rozzáří ohňostroj a od 22.30 hodin do půlnoci bude na pódiu během závěrečného koncertu hrát třebíčská skupina Matador, která v letošním roce slaví 45. výročí. V neděli se pak program přesune na nádvoří zámku, kde se od 15 hodin představí s jazzem a swingem Hot Sisters. 

Ivana Říhová

Požár rodinného domu v Popůvkách na Třebíčsku.
OBRAZEM: V Popůvkách na Třebíčsku hořel rodinný dům, škoda je půl milionu