Pravidelní návštěvníci ví – nebude chybět Zámostí v modrém oživující židovskou čtvrť, neokoukané kapely a atmosféra, jakou v Třebíči lze zažít jednou do roka. Organizátoři si ale i tak na letošek připravili hned několik novinek. „Chtěli jsme Zámostí posunout směrem k větší pestrosti. Letos proto bude nově součástí areálu na louce Malá scéna se zaměřením na program pro děti, divadlo nebo cestovatelské přednášky,“ říká David Šťastný z organizačního týmu festivalu. Na Malé scéně poblíž vstupu se tak návštěvníci mohou těšit třeba na cestovatelské historky z Mongol Rally, hned několik divadel, zumbu, dílny, nebo třeba taneční školu.

Ten, kdo si koupí vstupenku, se kromě programu na Podzámecké Nivě může těšit na řadu dalších akcí po celém městě. „Co se doprovodného programu týče, letos je toho opravdu hodně S páskou Zámostí na ruce budou moci lidé do kina, promítáme třeba Tondu Blaníka nebo dokument o Ericu Claptonovi. Bude otevřená městská věž, v Café Art se těšte na Slam Poetry, v Zadní synagoze zazpívá Slunko a hudební scéna bude i Na Kocourovi,“ popisuje Milan Maxa, další člen organizátorského týmu. Do 8. července je možné se na zámku podívat na výstavu Open Performance a vrcholem doprovodného programu bude dobře známé Zámostí v modrém, na které může zdarma přijít každý.

Na fotografii křtí knihu Marie Černá, Richard Horký a Miloš Morávek.
OBRAZEM: Příběh chytrého města. Vyšla nová kniha Třebíči

Zámostí se sice v posledních letech chlubí pestrým doprovodným programem, ale hlavní část tvořila, tvoří a bude tvořit hudba. Letos do Třebíče přijedou Ondrej Havelka and his Melody Makers nebo skvělí Poletíme?, Bára Poláková zase představí své nové album. Opomenout nelze ani Jana Buriana, Kláru Vytiskovou, Muchu nebo třebíčké Fru Fru, na scéně u Kocoura zase zahrají Budoár staré dámy nebo Xavier Baumaxa. Taneční stan obsadí Pio Squad, Ventolin, Opak Dissu, DJ AKA, AFU-RA.

Kantorův kříž v Domamili požehnal farář Alois Pernička.
OBRAZEM: Kantorův kříž znovu stojí. Lidé z Domamili jej nechali opravit

Z programu Zámostí

Hlavní pódium
Pátek
18.00 Role
19.15 Jananas
20:15 Ondřej Havelka a jeho Melody Makers
21.45 Poletíme?
23.00 Fru Fru
00.15 Mucha

Sobota
19.00 Jan Burian
20.15 MoveBreakers
21.30 Klara & The Pop
22.45 Barbora Poláková
00.00 Noisy Pots

Taneční stan
Pátek
21.00 Poeta
23.00 Ventolín

Sobota
20.00 AFU-RA
20.40 Pio Squad
21.15 Opak Dissu
22.00 Indy & Wich + LA4

Hudební scéna Na Kocourovi
Sobota
17.00 Budoár staré dámy
18.30 Xavier Baumaxa