Jedním z bodů pátečního doprovodného programu bude divadelní hra Léto s dámou v podání divadelního spolku Ampulka Třebíč v 18.00 hodin na Divadelní a filmové scéně B-klubu. V sobotu bude festival pokračovat od 17.00 hodin koncertem kapely Manon Meurt, dále vystoupí Jiří Schmitzer, Vladimír Mišík a ETC, minus123minut a spousta dalších. Ani v sobotu však nebude chybět divadelní spolek Ampulka, tentokrát se svými pohádkami O Budulínkovi a O zlaté rybce, dále v 11.30 hodin se bude promítat film Svědomí Číny a ve 13.00 hodin film Život začíná po stovce.

Oba dva dny můžeme od 21.00 do 22.30 hodin v Židovské čtvrti zažít neopakovatelnou atmosféru, když se po setmění uličky zahalí do barev a uslyšíme tóny pouličních muzikantů. Cena dvoudenní vstupenky 450 Kč. Jednodenní vstupenka stojí 250 Kč a prodává se pouze na místě. Děti do 12 let mají vstup v doprovodu rodičů zdarma.

Součástí festivalu je také výstava Open Per4mance. Slavnostní zahájení výstavy proběhlo už 18. května v galerii Tympanon na třebíčském zámku, kde je však výstava zpřístupněna až do 2. července, každý den od úterý do neděle od 9.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 17.00 hodin. A během festivalu do 19.00 hodin. Vstupné na výstavu činí za dospělého 20 Kč a za dítě 10 Kč. Návštěvníci s náramkem Zámostí mají vstup zdarma.

Dalším doprovodným programem bude „Zámostí na Barborce“, kde jako již tradičně bude pódium vedle zahrádky. Začátek proběhne v pátek v 15 hodin a zahájení se ujme třebíčská kapela Procz a postupně se vystřídají i kapely Invalidní důchod nebo The Bush a také ONA. V sobotu zahraje kapela Rock-Sorry již ve 14 hodin, dále kapela Malashnikow, Voices of Heretic. Pořadatelé zvou všechny zájemce o podporu hudební scény z Třebíče a okolí. Vstupné je zdarma.

Zámostí 2016.
Festival Zámostí začíná. Přijedou i Buty


Hudební mrouskání
V pátek 2. června se v restauraci Kocour v Židovské čtvrti v Třebíči uskuteční akce s názvem „Hudební mrouskání“. Vystoupí především punkové a funkové kapely jako například Disconnexion, Kill The Dandies! Nebo Metronome Blues. V sobotu pak bude akce pokračovat vystoupeními kapel Appaloosa, Jupiters DC nebo Jindra Holubec Y Amigos.

The Plastic People Of The Universe v Jemnici
Spolek pro starší a pokročilé v Jemnici pořádá na náměstí Svobody v pátek 2. června od 19 hodin setkání tradičních undergroundových legend. Během večera dojde i na autogramiádu saxofonisty a spisovatele Vratislava Brabence, ta bude probíhat v prostorách literární osvěžovny. Dále se uskuteční hudební recitál PPU&SBK a to v Grand hotelu U lva na náměstí, kde vypukne pravá undergroundová bouře.

Po stopách hraběte Chorínského aneb návrat do Postřižin
V sobotu 3. června od 10 hodin pořádá Veteran Car Club Třebíč v Akciovém pivovaru Dalešice zahájení výstavy historických vozidel. Těšit se můžete také na představení kloboukového klubu Dantes, divadlo, hudbu a soutěžní kvízy a úkoly z filmu Postřižiny. Dále zde budou probíhat testovací jízdy vozů Škoda pro veřejnost a připraven bude také skákací hrad pro děti.

Den otevřených dveří Esko-T
V sobotu 3. června pořádá firma na odvoz komunálního odpadu Esko-T den otevřených dveří na své pobočce v Třebíči. Pro návštěvníky je od 10 do 18 hodin připraven bohatý program v podobě divadla a diskotéky pro děti, malování na obličej, vlasového studia, science show, vystoupení mažoretek, hudební vystoupení kapel Noise a Pefr Jam a mnoho dalšího. Proběhne také soutěž o velkoplošnou televizi nebo čokoládovou popelnici. Občerstvení zajištěno, vstupné zdarma.

Sbor břežanských kastrátů
Sbor břežanských kastrátů neboli SBK bývá nejčastěji označován za „recitační a hudební soubor“. Pokud k recitujícímu a zpívajícímu jádru sboru přičteme i hudební doprovod, jde momentálně o třináct zpravidla vousatých mužů. SBK čerpá především z básnických sbírek F. Gellnera, V. Brabence, I. M. Jirouse, V. Žižkova, P. Zajíčka, W. Blakea, A. Rimbauda a mnoha dalších. Řada básní byla členy Sboru zhudebněna a spolu s vlastní tvorbou tvoří základ hudebního repertoáru. Kapela vystupuje v hospodách, kavárnách, čajovnách, rockových klubech, tentokrát tedy v třebíčském Knihkupectví Trojan a to v sobotu 3. června od 13 do 14 hodin.

120 let SDH Hodov
V sobotu 3. června od 9.30 hodin začnou v malé obci Hodov velké oslavy, slavit se bude 120 let od založení místního Sboru dobrovolných hasičů. Program začne mší svatou u kapličky, následovat bude prohlídka hasičské zbrojnice, položení věnce u pomníku, uvítací proslov, okrsková soutěž hasičských družstev. Od 17 hodin zahraje k tanci a poslechu dechová hudba Vysočinka. Připraveno bude nejen bohaté občerstvení, ale také skákací hrad pro děti. Vstup je zdarma.

Tzv. chytrá lavička s wi-fi a dobíjením v Praze
Třebíč bude mít solární lavičku s Wi-Fi připojením

Pohádkový les Panenská u Jemnice
Každoroční procházka pohádkovým lesem u obce Panenská nedaleko Jemnice se letos uskuteční v sobotu 3. června od 12 do 15 hodin. Trasa je dlouhá okolo 3,5 km a vhodná i pro kočárky. Děti mají vstup zdarma a navíc je pro ně připraveno malé občerstvení a ledňáček, pro dospělé vstup činí 50 Kč. Dále bude připraven aquazorbing, skákací hrad, trampolína, malování na obličej, obří pískoviště a fotokoutek.

Mistrovství border kolií v agility
V sobotu a v neděli se v areálu stadionu v Třebíči uskuteční mezinárodní mistrovství border kolií v agility. Program začne v 8 hodin prohlídkou parkurů, následovat bude Oldies, finále speciálního závodu, mistrovství jednotlivců kategorie A1, A2, A3. V neděli 17 hodin proběhne slavností vyhlášení celkových výsledků.

Blátivý víkend
2. – 4. června 2017 v Chaloupkách u Kněžic.
Víkend plný bláta je určen pro učitele MŠ a nižšího stupně ZŠ, kteří se budou pod vedením zkušené lektorky Ivy Suché věnovat živlům a námětům, jak v dětech podporovat vnímání propojení se Zemí. Co vše lze s blátem, a vůbec s hlínou a půdou podnikat – od staveb z bláta a barev z hlíny k nejrůznějším výtvarným i didaktickým aktivitám. Jak důležité je ponechat děti jejich vlastní tvořivosti a co má bláto společného s rozvojem fantazie a radostí ze života. Naučí se, jak získávat a využívat barev z půdy, jak se hlínou a jíly maluje na stěnu, na plátno či dřevo. Přesvědčí se, že s blátem není jen spousta starostí, ale také radosti a her.

ZUŠ Open v Třebíči.
Koho jsme vyfotili v rozverném průvodu? Hledejte