„Klub Béčko po více jak dvou dekádách definitivně končí. Přijďte s námi naposledy zapařit, venkovní posezení, rockotéka, prostě jeden velkej mejdan,“ vzkazují provozovatelé klubu.

Proč Béčko končí? „Ono nekončí, ale stane se putovním,“ reagoval manažer klubu Rostislav Fišer.

„Končí éra v prostorách, kde na to byli návštěvníci dlouhé roky zvyklí. Změnily se podmínky pro provoz. Poslední měsíce už jsme lavírovali na hraně možného, za nových podmínek by se křehká rovnováha narušila, neutáhli bychom to,“ zdůvodnil situaci.

Na facebookových stránkách se pak objevilo rozsáhlé vyjádření, ze kterého plyne, že stouply náklady, ale návštěvnost se nezvýšila. „To, že hudební klub Béčko končí, je jen a jen vina vás, občanů Třebíče a okolí. Klub fungoval poslední rok jen díky tomu, že to byla one man show,“ píše se ve vyjádření.

Podle něj jeden člověk tvořil program, dělal web, facebook, rozvážel plakáty, staral se o kapely, zvučil, svítil…

„Pokud přijde na křest CD nadějné třebíčské kapely 40 lidí, na známou a skvělou Vltavu 80 lidí, na výrazné české hudební projekty ještě míň, pak jste si kulturu v Třebíči zabili sami,“ píše se dále ve facebookovém vyjádření.

Pivní slavnosti.
Víkend: Pivní slavnosti, skákací hrady a večer plný pohody

Cenami ověnčený Longintal bylo prý nutné dotovat z tancovačky. „Mohli jsme uhnout do komerce, ono se to vlastně od nás i očekávalo, ale to jsme si řekli na začátku, že nikdy neuděláme,“ stojí na facebooku klubu.

V komentářích jsou v některých příspěvcích výtky ke kvalitě piva a podobně. Manažer klubu Rostislav Fišer ovšem říká, že i když změnili pivo či vzhled interiéru, desítky lidí navíc to nepřineslo, prostě je doba internetová, což se odráží i v životním stylu. Lidé se víc sdružují na sociálních sítích, mají menší potřebu se potkávat v lokálech při akcích. Ale zahořklý prý z celé situace není.

Putovní klub

„Něco starého končí, aby cosi jiného začalo. Béčko se od podzimu stane putovním klubem po třebíčských hospodách a sálech. Zkušenosti a kontakty máme, komplet vybavení jako světla či nazvučení stejně tak,“ vypočítal.

Už dokáže odhadnout, na jaký typ akce přijde kolik lidí a do jakého prostoru se hodí. To by podle jeho slov mohlo být pro návštěvníky zajímavé.

Béčko po dvě dekády působí v soukromých prostorách, jde v podstatě o sklepení starého domu. „Chci poděkovat firmě Archatt za dosavadní spolupráci. Dík patří taky Vencovi Bartošovi, který dřív klub vedl a stále kooperujeme. A velký dík patří taky fanouškům, kteří nám zůstali věrní,“ zdůraznil Fišer.

Výstava Open Performance v galerii Tympanon na třebíčském zámku.
OBRAZEM: Výstava dává na vědomí, že Zámostí je za dveřmi