„Richard Samek je náměšťský rodák a jsme rádi, že na své rodné město nezapomíná. Pokaždé si na začátku roku najde čas v nabitém programu na svůj recitál,“ uvedla ředitelka kulturního střediska Věra Szemlová.


Úspěšný zpěvák absolvoval brněnskou Akademii múzických umění, a poté se stal členem Národního divadla v Brně, kde se zařadil mezi sólisty. Jeho kvalit si všimli i ve Státní opeře Praha a od letošního roku se zařadil do ansámblu tohoto divadla.

Zlatá kaplička


Své umělecké aktivity neomezuje však jen na ni. Jeho umění mají možnost ocenit i návštěvníci Zlaté kapličky, kde pod režijním vedením Martina Huby účinkuje v roli doktora Cajuse ve Verdiho opeře Falstaff.


Ke svému vystoupení si Richard Samek přizval jako i v loňském roce Moravské klavírní trio. To vystoupí ve složení Jana Ryšavá klavír, Jiří Jahoda housle a Miroslav Zicha violoncello. „ Návštěvníci se mohou těšit na skladby Antonína Dvořáka, Wolfganga Amadea Mozarta a Giuseppe Verdiho.


Po loňském úspěchu Lehárových operetních melodií zařadil Richard Samek oblíbené melodie rakouského skladatele Johanna Strausse,“ upřesnila ředitelka kulturního střediska Věra Szemlová. Novoroční koncert v kostele svatého Jana Křtitele začíná 4. ledna v 17 hodin, vstupné činí 80 a 50 korun.