Dětský den na Radarce

V sobotu 2. června se v areálu Radarka, u leteckého muzea v Koněšíně uskuteční dětský den. Na děti bude od 11 hodin čekat zábavné vyžití v podobě skákacího hradu, projížděk na koních, leteckého simulátoru a spousty dalších atrakcí. Jako hudební oživení vystoupí hvězda SuperStar Martin Šafařík a poté se budou děti moci vydat na stezku odvahy, na jejímž konci je bude čekat vytoužený poklad.

Oslaviáda

Již tradiční humorná plavba netradičních, ručně vyrobených plavidel po řece Oslavě se letos uskuteční 2. června. Jak jinak než netradičně od 14:02 hodin, od historického mostu. Ti, kteří se nechystají na Oslaviádu jen jako diváci, ale sami chtějí vyplout, si plavidlo mohou sestavovat v sokolovně s pomocí zkušených techniků.

Zámostí 2018

Nejvýznamnější událostí tohoto víkendu bude jednoznačně multižánrový festival Zámostí. Letos půjde již o dvaadvacátý ročník a program bude opět nabitý. Největším lákadlem je určitě vystoupení Ondřeje Havelky, ale také třeba Báry Polákové, Jana Buriana nebo kapely Poletíme?. Letos bude nově součástí areálu na louce Malá scéna se zaměřením na program pro děti, divadla a přednášky.

Ondřej Havelka a Melody Makers.
Třebíč o víkendu roztančí Ondřej Havelka nebo Bára Poláková

Cyklovýlet z Jaroměřic do včelařství

V sobotu se v Jaroměřicích nad Rokytnou vydají děti se svými rodiči na cyklovýlet do včelařství Špaček. Cyklisté se sejdou v 9 hodin na dětském dopravním hřišti a poté vyjedou vstříc Cidlině. Během exkurze si tam prohlédnou včelí úl, včelařské vybavení a samy si zkusí vytočit med.

Protest Fest

Protest Fest proti vybudování hlubinného úložiště jaderného odpadu se v sobotu 2. června koná v Jaroměřicích nad Rokytnou. Akce se uskuteční na odpočinkové zóně jako informační kampaň k vypsanému referendu města v termínu 16. 6. 2018. Vystoupí kapela Otrock, zpěvák Frenciz, Lubošou, Fancy Foxx a Petr Namrous Navrkal.

Na fotografii křtí knihu Marie Černá, Richard Horký a Miloš Morávek.
OBRAZEM: Příběh chytrého města. Vyšla nová kniha Třebíči