„Bude to největší taneční zábava, která připomíná spíš už hudební festival. Všichni duchem mladí rockeři a fandové bigbítu si akci na Nivě nenechají ujít a určitě bude co poslouchat. Některé kapely už všichni dobře známe, jiné vystoupí ve Starči poprvé,“ láká za stařečské hasiče, kteří akci připravují tradiční moderátor večera Jiří Kalina.

Půldenní porci poctivého bigbítu přichystá celá řada kapel. Na pódiu nebudou chybět stálice, jako jsou skupiny Puls, Paprsky, Pekelníci, Merkur i Watt 80. Rockeři a rockerky se mohou těšit i na dosud pravidelně vystupující Matador i s bývalým kapelníkem a basákem Leošem Outratou.

Akci omladí Sulin

Jako každý rok, i tentokrát připravili pořadatelé několik změn. Mezi ostřílené rockové matadory se tentokrát na pódium ve Starči vmáčknou i o generaci mladší muzikanti. Předposlední červnovou sobotu okoření návštěvníkům koncertu i Cirkus Mrodry Ublues.

„Tato skupina hraje už dobrých deset let. Já je poprvé slyšel v loni v prosinci na Béčku a měl jsem jasno. Cirkus bude oživením. Všichni jsou skvělý muzikanti, navíc je to parádní show,“ vysvětluje Kalina.

Pořadatelé stařečského koncertu, který začíná přerůstat ve festival, dávají každý rok příležitost i některé z mladších nebo začínajících kapel. Větší pódium a kvalitnější aparaturu si vyzkouší zhruba hodinu před oficiálním zahájením akce tentokrát skupina Sulin.