Její autor ji bude v Knihkupectví Jakuba Demla ve středu 12. března od 15 hodin osobně podepisovat.
Kniha Děti Antonína Kaliny s podtitulem Příběh českého vězně, jehož odvaha překonala sílu smrti, dává nahlédnout do neuvěřitelného příběhu jednoho odvážného muže. Rodák z Kočičiny se do koncentračního tábora Buchenwald dostal z politických důvodů, byl totiž přesvědčený komunista. V těžkých životních podmínkách přežíval od roku 1939 až do konce války, přesto v sobě našel odvahu pomáhat druhým.
Jeho čin je označován jako Zázrak v bloku 66. Právě tam Kalina shromažďoval dětské vězně, sháněl jim jídlo, šaty, z živých dělal na papíře mrtvé, ostatním přepisoval víru na křesťanskou a o všechny se staral jako o vlastní. Díky odvaze třebíčského rodáka a jeho přátel tak válku přečkalo 1200 židovských a 100 romských dětí.
Na rozdíl od jemu podobných zachránců se o Kalinovi dlouho nevědělo, jeho rodné město o něm uslyšelo až loni v létě. V zahraničí jeho činy byly známější už delší dobu, Antonínu Kalinovi za ně byl v roce 2012 in memoriam udělen titul Spravedlivý mezi národy, jenž označuje lidi nežidovského původu, kteří přispěli k záchraně Židů před holocaustem.
Kniha Stanislava Motla s podrobným popisem příběhu Antonína Kaliny bude k zakoupení na místě autogramiády, její autor ji každému zájemci podepíše a jistě zodpoví i případné otázky.