Ta je spolu se vstupenkou na promítání cenou v naší soutěži.


Šimánek s manželkou, synem a dcerou navštívili všech šest hlavních ostrovů. Havaj procestovali pěšky, na koních, horských kolech i kajacích a dostali se do nejodlehlejších míst souostroví.


Havajské ostrovy nepředstavuje jen z pohledu nádherných pláží a moře, ale ukazuje, že je to i země gigantických kaňonů a vysokých skalních útesů, vulkánů, stoupajících z nesmírných hlubin do více než čtyř tisíc metrů výšky, dřímajících, tak i extrémně aktivních kráterů chrlících žhavé magma, které ještě nedávno stékalo v proudech až do oceánu.

HAVAJSKÉ OSTROVY: Letní a zimní putování za přírodními divy Tichomoří
23. října 2008 v 19:00 FÓRUM

Soutěžní otázka:
Mezi hlavní Havajské ostrovy, které Leoš Šimánek navštívil, nepatří:

a) MAUI
b) O’AHU
c) WAIKIKI

Odpovědi posílejte do nedělní půlnoci na mail anna.seneklova@denik.cz


Ze správných odpovědí vylosujeme výherce, který obdrží knihu a vstupenku na diashow.


Leoš Šimánek se narodil v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života strávil cestováním a na expedicích nebo žil v Německu a Kanadě, kde je také státním příslušníkem. Nyní, po letech, bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety.
Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. Je známý v mnoha zemích svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem.