Od devíti hodin večer se na scéně před publikem v Třebíči objeví zpěvačka s jejím sólovým vystoupením, které je složeno z experimentů s mixážním pultem, stylovou otevřeností i nezaměnitelných vokálních technik. Dusilová se zaměřuje především na novátorský pop, který si během její kariéry našel své příznivce.

„Lenka Dusilová není zvyklá stagnovat a opakovat se. Stal se z ní mimořádný úkaz české hudební scény, z pozice rockové a popové hvězdy putuje k osobnímu vyjádření, jež svobodně přijímá impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků,“ popsal zpěvačku její management.

Ilustrační foto.
Obří projekt naráží. I kvůli nevykoupeným pozemkům

Zpěvačka vystupuje již od šestnácti let a na přelomu milénia patřila ke skutečným hvězdám českého poprockového mainstreamu. Po letech se ale rozhodla změnit styl na osobnější a vrstevnatější. Díky výměně rocku a popu za impulzy z nejrůznějších stylů a mimohudebních zážitků navázala spolupráci s několika předními českými muzikanty. Zúčastnila se například multižánrového projektu divadelního uskupení Spitfire Company či spolupracovala se skupinou Čechomor.

Vstupenky na její sólový koncert jsou v předprodeji za 180 korun.