Jako každoročně se líté boje konají nejen na tamních sportovištích v obci, ale zavilé sportovce lze potkat doslova na každém kroku i v okolí.


„Vše odstartuje v neděli stavba stanového městečka od 17 hodin na hřišti,“ oznámil starosta Zárubic Jaroslav Burian. To bude také poslední chvíle, kdy jsou obě soupeřící družstva domácích Zárubáků a hostujících Jihlaváků ochotna spolupracovat.


První disciplínou, která prověří připravenost obou celků, je fotbalové utkání. Zatímco výběr reprezentantů obou týmů svádí líté boje o kulatý nesmysl na hřišti, střídačka zatím dokončuje stanové městečko. Ostatně míč bude hlavním aktérem i v turnaji v nohejbalu a volejbalu. Kromě tradičních a vesměs známých disciplín jako jsou atletika, triatlon - označovaný za zlatý hřeb Bláznivého týdne - se na programu objevují i ty širokou veřejností méně preferované: Dvě cesty za pokladem, oblíbené a v Zárubicích vyhledávané Toulavé kolo a kuličkiáda.


Adrenalin v rybníce


Chybět nebude přehlídka netradičních plavidel na zárubickém rybníce a rej masek v karnevalovém rytmu na pláži. Odvážlivci mohou vyzkoušet mimosoutěžní lan party a paintball. Nezapomenutelný adrenalinový zážitek pak nabízí koupání v rybníce. „Družstva jsou sestavena tak, aby se podle svých možností mohl zapojit opravdu každý. Denně se konají minimálně dva závody, a to převážně v odpoledních hodinách s ohledem na pracující reprezentanty,“ dodal starosta Burian.


Nejen sportem živ je člověk, a tak závěr Bláznivého týdne bude patřit kapele Matouškovy Wafky, která v sobotu 11. července celé sedmidenní klání ukončí.