První prázdninový festival 2017
Letos již druhý ročník vloni tolik osvědčeného Prvního prázdninového festivalu v Třebíči. Na sokolském stadionu se uskuteční v pátek 30. června. Vstup do areálu bude možný od 16 hodin a hudební program vypukne v 17 hodin. Postupně zahrají kapely The Bush, Street69, Paradoxx, Bagr, DJ Matty a Databáze. Pořadatelé opět slibují super pití, fajn občerstvení a hlavně hromadu zábavy a pohody po náročném školním roce. Vstupné, stejně jako před rokem symbolických 50 korun.

Divokej Bill v Třebíči
Česká folk rocková hudební kapela Divokej Bill zavítá v pátek 30. června se svým Lobkowicz tour 2017 do Třebíče. Koncert se uskuteční od 18 hodin v areálu Podzámecké nivy. Vstupné činí 350 korun.

Noční kostýmované prohlídky
Bazilika sv. Prokopa ožije v pátek a v sobotu, vždy mezi 21. a 22. hodinou kostýmovanými prohlídkami v podání divadelního spolku Ampulka. Členové souboru se převlečou za nejrůznější historické postavy. Vstupné bude základní 100 Kč a 80 Kč snížené. Je nutné se na prohlídku předem objednat na tel. 568 610 022.

Ilustrační foto.
Taneční, jazykový či magický letní tábor. Děti mají z čeho vybírat

Svatoprokopská pouť
Historické pouťové atrakce, řemeslný jarmark, předvádění historických řemesel a bohaté pouťové občerstvení pro malé i velké. To vše čeká návštěvníky již tuto sobotu a neděli na zámku v Třebíči. Děti i dospělí se mohou těšit na tradiční pouťové atrakce jako velký řetízkový kolotoč, malý koníčkový kolotoč, lodičkové houpačky, dětský vláček, nebo projížďky na koních. Připraveno bude také pravé pouťové občerstvení, čili pivo, perníky, turecký med, medovina, medové pivo, cukrová vata, trdelníky, sušené ovoce a spousta dalších dobrot. Nedávno zpřístupněná zámecká ledovna bude rovněž využita, a to k ochutnávce a prodeji vín z Vinařství Sádek. V sobotu ve 14 hodin vystoupí harmonikář Petr Gross a v 17 hodin Akordeonový a dechový soubor ZUŠ Třebíč. Divadlo SUŠ připraví od 16 hodin tvořivou loutkovou dílnu pro děti s názvem Ulhaná princezna a od 18 hodin vypukne ten pravý Pouťový koncert. Představí se Marek Dusil, Pavel Pokorný & Ivo Drbohlav a teké H-Quartet. V neděli proběhne v bazilice sváteční bohoslužba. Poté opět vystoupí harmonikář Petr Gross a připravena bude další loutková dílnička. Nejen nedělní program, ale celou pouť zakončí Pepino band J. Matury.

Okříšská lávka
V sobotu 1. července se v Okříškách utkají příznivci dobré zábavy a legrace při přejezdech přes lávku na trakaři či kole a soutěžit mohou také v pivní štafetě. Souboje začnou ve 14 hodin u rybníka Pilný. Doprovodný program bude též pestrý, projížďky na motorovém člunu, ukázky adrenalinových sportů z dílny seskupení Off limits, bikeshow v podání Ride Wheel, vodní záchranáři a spousta dalšího. Po skončení programu se uskuteční after párty. Vstupné činí 20 korun.

Symphonic Queen v Moravských Budějovicích
Na koncertě Symphonic Queen, který se uskuteční 1. července od 21 hodin na nádvoří zámku v Moravských Budějovicích zazní nejpopulárnější skladby britské rockové skupiny Queen. Spojení jejich písní se symfonickým orchestrem milovníky nejen této skupiny zavede nejspíše do naprostého hudebního ráje. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji v TIC M. Budějovice za 320 Kč, nebo na místě za 390 Kč.

Nový útulek pro opuštěná zvířata v Třebíči.
Nový útulek pro psy a kočky je moderní a velký. Podívejte se

Dětský den Třebětice
Dětský den a hlavně vítání prázdnin na téma „Z pohádky do pohádky“ se uskuteční v obci Třebětice u Jemnice v neděli 2. července od 15 hodin v prostorách Motákarény. Nejen na šmouly, ale spoustu dalších pohádkových postav, her a soutěží se mohou děti těšit.

Zapálení svíčky za padlé v bitvě u Zborova
Při příležitosti 100. výročí bitvy u Zborova, prvního velkého bojového vystoupení československých legií, připravila Česká obec legionářská akci s názvem „Svíčky za padlé“. V celé republice si ve stejnou dobu - 2. července v 18.00 hodin - připomene české oběti nejen této bitvy, ale celé I. světové války, ať už bojovali na straně legií nebi v uniformách rakousko-uherské armády. Jedním z padlých legionářů u Zborova byl Jan Blažek, narozený 20. 11. 1894 v Okříškách, rada městyse proto rozhodla o připojení se Okříšek k této akci. V neděli lidé v Okříškách zapálí speciální svíčku na Památníku obětí světových válek před základní školou a připomenou si tak vojáky, kteří položili životy za naši svobodu a samostatný stát.

Jaderná elektrárna Dukovany.
Druhý blok dukovanské elektrárny získal licenci na další provoz