Nekompromisní rada Vacátko, inspektoři Brůžek, Bouše a Mrazek se objevili v jednom z nejznámějších a nejoblíbenějším seriálu, jenž na sklonku šedesátých let minulého století natočil nedávno zemřelý režisér Jiří Sequens. Čtyřmi celovečerními filmy mezi nimiž je i Kasařská romance pak navázal na seriál. Jeho mordparta z Bartolomějské ulice se vrátila v roce 2006, tentokrát v divadelní podobě. Na příběh kasaře Pěničky a jeho milé Paraplíčka se mohou těšit návštěvníci divadla Pasáž již tento čtvrtek.

Jen málokdy se podaří adaptovat filmový příběh pro divadlo tak, jak se to podařilo Jiřímu Sequensovi v tomto případě, když námět podle povídky Jiřího Marka přepisoval do divadelní podoby. Velkou oporou mu přitom byla režisérka a přítelkyně Dana Bartůňková, která stála spolu se Sequensem u nápadu znovu oživit tento příběh.

„Pěničku a Paraplíčko jsme do divadelního předplatného nezařadili náhodou. Představení se setkalo s velkým zájmem diváků a zajímavé bude i jeho ztvárnění na divadle,“ prozradila programová vedoucí Ivana Řídká.

„Diváci se mohou těšit na početné obsazení i bohatou výpravu. Na scéně zazní i známé kuplety z filmové podoby. Nebude chybět ani Jedová chýše,“ upřesnila Řídká. V hlavních rolích se třebíčskému publiku představí Rudolf Jelínek coby rada Vacátko, Pěničku ztvární Pavel Skřípal a v roli slečny Paraplíčko se představí Eva Režnarová.

V dalších rolích se mohou diváci těšit na Milenu Soukupovou, Petra Olivu, Miroslava Masopusta, Dagmar Čárovou nebo Roberta Šilhana. Prvorepublikový milostný příběh se začne odvíjet ve čtvrtek 16. října v divadle Pasáž. Představení začínají v 17 a ve 20 hodin. Posledních pár vstupenek lze zakoupit u pokladny Národního domu, studenti a senioři mají výraznou slevu.