Na tradiční, již šesté setkání, se sjedou harmonikáři a heligonkáři ze širokého okolí i ze zahraničí. Svoji účast již potvrdila řada osvědčenýchmuzikantů, kteří nemohou na žádném setkání chybět jsou jimi Roman Straka z Rakouska, Robert Kalenda z Vesce u Dačic, Ivan Janičata z Pohořelic, Lída Kleinbauerová z Babic nad Svitavou i znojemská dvojice František Truhlář s Bohušem Poláchem. Publikum se může těšit také na zcela nové zajímavé tváře. Přesto, že pocházejí přímo z Třebíče nebo jeho blízkého okolí, jejich hráčské schopnosti zatím pravidelní návštěvníci setkání neměli příležitost si poslechnout. Představí se výborná harmonikářka Lenka Wiedergottová z Třebíče, 16tiletý Zbyněk Nestrojil z Račerovic a nebude chybět ani čestný zástupce obce Štěměchy, jehož jméno nám zatím zůstává utajeno.

V průběhu tříhodinové produkce zazní nejen staropražské, jihočeské a moravské písničky pocházející z autorských dílen klasiků české lidovky, ale rovněž populární šlágry minulých let. K příjemné pohodě opět přispěje velice oblíbený moderátor a komik Pavel Kopecký ze Sezemic. Jako skvělý imitátor krále komiků Vlasty Buriana dá pořádně zabrat vaší bránici. V jeho podání uslyšíte humorné scénky, nepřeberné množství vtipů a dojde také na písničky.

Jak se již za celou dobu trvání setkáních stalo zvykem, na závěr se na pódiu sejdou všichni účinkující harmonikáři, aby zahráli a společně s vámi i zazpívali ty nejznámější a nejkrásnější lidové melodie. Pro ty, kteří si tuto akci nechtějí nechat ujít a přitom nemají vlastní dopravu, bude vypraven autobus. Přistaven bude u autobusového nádraží naproti Úřadu práce a odjezd je naplánován na 12.30 hodin.

V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v kulturním domě Štěměchy. „Se svými přáteli, kamarády a známými se můžete setkat a pobavit již od 13 hod., kdy bude areál otevřen. Pro návštěvníky je připraveno bohaté občerstvení," zvou pořadatelé.