Hudebníka Pavla Dobeše mohou návštěvníci folkových koncertů slyšet a vidět na pódiu dlouhé roky. „Pavel Dobeš patří již léta mezi stálice naší folkové scény. V jeho písničkách jsou každodenní příběhy zanechávající nezaměnitelný pocit. V třebíčském Národním domě se představí za doprovodu Tomáše Kotrby," představila čtvrteční vystoupení Jaroslava Burketová z programového oddělení Městského kulturního střediska Třebíč.

Začátky Dobešova působení jsou spojeny s ostravskými bigbeatovými kapelami, s nimiž hrál v 60. letech, přechod k folku má spojený s prvním vystoupením na festivalu Folkový kolotoč v roce 1983. Dobešovy písně, kterých napsal přes stovku, se tematicky neomezují, způsob podání běžných námětů ze života se pohybuje od střízlivého konstatování až po hlouběji pojaté úvahy. Od roku 1988 do současnosti vydal 12 alb, tři knižní publikace a koncertuje na našich i zahraničních pódiích.

Zazní Pražce i Jarmila

„Házím tornu na svý záda, feldflašku a sumky, navštívím dnes kamaráda z železniční průmky, vždyť je jaro…," zpívá Pavel Dobeš ve svém hitu Pražce, který by na čtvrtečním koncertě určitě neměl chybět. Jestli Pavel Dobeš zahraje svoje další známé songy, namátkou vyberme Zpátky do trenek, Něco o lásce, Jarmila nebo Calvera, na to si folkoví příznivci musejí počkat až do čtvrtka.

Koncert Pavla Dobeše začíná v Národním domě na Karlově náměstí ve čtvrtek 26. února v 19 hodin. Kapacita sálu je 427 míst, v pondělí odpoledne zbývalo zhruba 50 volných lístků. „Zbývající vstupenky si můžete zakoupit v předprodeji u pokladny Národního domu nebo přes e-vstupenku na www.mkstrebic.cz," dodala Burketová. Volné vstupenky jsou za 140 a za 150 korun.