Jihlavští filharmonici ke své práci přistupují přinejmenším se stejným nadšením jako ti vídeňští. Možná i více – protože i tentokrát k valčíkům a polkám přidali melodie z muzikálů. V aranžmá dirigenta Jiřího Jakeše tak zazněly písně z Moulin Rouge či Noci na Karlštejně a jako obvykle i z Třebíčany velmi žádaného Fantoma opery. Tentokrát v podání Andrey Gabrišové a Tomáše Vaňka.

Na rozdíl od Vídně se v Třebíči i zpívalo. Postarali se o to sopranistka Miroslava Časarová a barytonista Bohdan Petrovič.
VIDEO: Třebíčí zněly valčíky, Pochod Radeckého, ale i Fantom opery

Závěr, alespoň dle programu, patřil nejznámějšímu valčíku ze všech valčíků, tedy Na krásném modrém Dunaji. Ten hosté ocenili tak dlouhým potleskem, až na pódium opět přispěchal konferenciér Vladimír Holeš, který potutelně pronesl: „Já vím, proč tak dlouho tleskáte. Vy chcete Radeckého pochod, že? Máte ho mít!“

Následující minuty se nesly v duchu Vídně, kdy dirigent řídí nejen orchestr, ale i posluchače tleskající do rytmu.

Novoroční koncert Filharmonie Gustava Mahlera v Třebíči.
OBRAZEM: Hudebníkům při novoročním koncertu aplaudovali lidé vestoje

Potlesk se Pasáží nesl i po doznění posledních tónů, tentokrát však coby odměna hudebníkům, jimž lidé aplaudovali vestoje. Třebíč tak díky agentuře KulturTOP, která akci pořádala, opět vstoupila do nového roku s plnou noblesou.

Mohlo by vás zajímat: Po Dalešické přehradě pluli tři králové. Zpívali pro dobrou věc

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek