„Mirek Řídký byl technicky i emočně vybaven na profesionální uměleckou dráhu. Zůstal však malířem ze záliby,“ vyjádřil se kunsthistorik Jan Dočekal. Miroslav Řídký (1945 – 2012) byl neprofesionální třebíčský výtvarník. Vystudoval Vysoké učení technické v Brně. Od roku 1992 působil v několika funkcích na Městském úřadu v Třebíči, v posledních letech jako vedoucí odboru sociálních věcí.

Rozsah jeho tvorby byl velice široký. Kromě olejomaleb se věnoval také kresbě, grafické tvorbě, vytvořil řadu návrhů na interiéry, plakáty, loga, poutače apod. V šedesátých a sedmdesátých letech spolupracoval s divadelním ochotnickým souborem v Třebíči Borovině. Byl autorem návrhů i zpracování divadelních scén k téměř dvaceti představením.

V době, kdy pracoval na městském úřadu v Třebíči, vytvořil unikátní barevné malované mapy Třebíče, Jihlavy i několika obcí, ale také piktogramy třebíčských památek a význačných staveb města, které se pro propagaci používají dodnes.

S velkým ohlasem se setkala výstava Miroslava Řídkého v roce 2015 v Galerii Malovaného domu v Třebíči nazvaná Barevné imprese. Výstava byla uspořádaná k jeho nedožitým 70. narozeninám. Na vernisáži vystoupil populární brněnský zpěvák Laďa Kerndl, který na výstavu zapůjčil dvojportrét s dcerou Terezkou, věnovaný autorem ke zpěvákovým 65. narozeninám.

Výstava v tréninkové kavárně Splněný sen v Jaroměřicích nad Rokytnou potrvá do konce července. Přístupná je denně kromě pondělí od 10.00 do 17.00 hodin.