V ulicích pak skupina lákala svojí hudbou okolní zvědavce jak lampa můry a na některých místech téměř ucpávala ulice.


Z procházky na klezmerový koncert


„Já jsem vyrazila na svoji oblíbenou procházku a narazím na tohle. Moc příjemné zpestření. Hrají pěkně,“ okomentovala pouliční vystoupení prostějovského pětičlenného ansámblu Marie Nováčková z Třebíče.


Poté se všichni další zájemci mohli přesunout z rozpálených ulic židovského města do chladnějšího prostředí Zadní synagogy, kde skupina zahrála repertoár svatebních skladeb i milostných balad.


I při dalším bodu programu zůstávali účastníci v pohybu. Následovala totiž výuka izraelských tanců s taneční skupinou Yocheved.


Jedním z vrcholů závěrečného festivalového dne byl bezesporu také koncert Dominiky a Jiřího Hoškových, kteří zahráli na dvě violoncella skladby židovských autorů.


I na tomto výčtu je vidět, že nabídka letošního již sedmého ročníku byla od zahajovacího zapálení menory až po poslední koncert v sobotu večer nabitý uměním i vzděláním napříč celým spektrem a každý zájemce si v jeho programu mohl bez problému najít tu svoji část, která se mu líbí nebo ho zajímá. Ať už to bylo divadlo, klezmerový koncert, zajímavá přednáška či dokument nebo něco dalšího.