„Proč to trvalo tak dlouho? Věnovala jsem se jiným projektům, které mi připadaly důležitější,“ říká autorka. S fiktivní půjčovnou andělů ale po celou dobu stále žila. Verzí knihy rok za rokem vznikalo mnoho. Loni o prázdninách všechny zahodila a napsala novou. „Inspirovala jsem se příběhy, které jsem prožila, inspirovala jsem se i lidmi, se kterými jsem se setkávala. Původně jsem chtěla napsat román, pak jsem ale ubírala a ubírala, až vznikla tato novela,“ ukazuje útlou, graficky pečlivě vyvedenou knihu.

Ostatně kvůli jejímu vydání si založila vlastní nakladatelství Blízko. „Kromě obsahu je pro mne důležitá forma, zpravování knihy, grafická podoba, obálka, výběr papíru,“ vyjmenovává Blanka. Precizní grafické zpracování Půjčovny andělů je dílem grafičky a ilustrátorky Andrey Uváčikové.

Knihu v třebíčské Zadní synagoze, která leží jen pár kroků od Opuštěné ulice, v pátek pokřtila dokumentaristka Theodora Remudnová. Křtilo se netradičně hlínou sesbíranou v zahradě zmíněné ulice. Theodora Remudnová přečetla pasáž z knihy, nazvanou Paměť srdce.

„Srdce je pro člověka to nejpodstatnější. Vše důležité je skryté v srdci,“ zdůvodnila svůj výběr.

Blanka Fišerová napsala mimo jiné i pohádkovou knihu O Holčičce s kouzelnýma nohama (2017), je také autorkou básnických sbírek V bílém (2010) a Zlodějky lžiček, kterou odborná porota Památníku národního písemnictví zařadila mezi třináct nejkrásnějších knih roku 2015.