Na koncertě zazněla celá řada známých a oblíbených písní, za všechny například jihomoravská píseň Za horama dědina, country verze písně Vstávej, písně Nad horů svítá, Zaklínám své moře, Utonout, Pramínek vlasů, Láska, Tráva, Yesterdey, Samba a další. Mezi všemi vyzvedl Petr píseň Anděl perutí mách, kterou v roce 2005 otextoval básník a spisovatel Michal Horáček.

Jako hosty si Petr pozval cimbalistu Michala Grombiříka a baskytaristu Dalibora Dunovského, který hraje v Petrově bandu už od roku 2003. A protože Petr rád spolupracuje s dětskými pěveckými sbory, neudělal výjimku ani v Ratibořicích a přizval si ke spolupráci Dětský pěvecký sbor ze ZŠ O. Březiny pod vedením Kateřiny Marténkové a Kytarový kroužek při ZŠ O. Březiny pod vedením Karla Makovičky st. Společně s dětmi zazpíval dvě písničky.

Není lepší hodnocení koncertu než vzkaz, který si mohli všichni přečíst na profilu Petr Bende v den konání koncertu krátce před půlnocí: „Dnešní famózní Ratibořice! Opravdu krásné a vnímavé publikum a koncert, který byl protkán pohodou, energií a vzájemným propojením! Moc děkujeme za pozvání!“

Jana Hobzová