Výstava je putovní a stojí za ní dobrovolníci ze spolku Fotografiemi pro radost. „Výstava putovala po celé republice. Všude na tvářích vyvolávala úsměv, právě proto jsme do toho šli. Chceme ukázat, že váš svět je pestrobarevný a že jste úžasní,“ řekla předsedkyně spolku Marta Kopecká.

Patrony spolku jsou Dana Drábová a Robert Vano. Přidávají se k němu i další zkušení fotografové. S jejich pomocí budou moci lidé s mentálním postižením v dalším ročníku projektu představit snímky vlastní. „Sami se můžete postavit za fotoaparáty. Chceme ukázat, co všechno umíte a čím se můžete pochlubit,“ vyzvala při zahájení výstavy v jaroměřické kavárně Marta Kopecká.

Tréninkovou kavárnu Splněný sen provozuje organizace Barevný svět. Lidé s mentálním postižením se tam učí připravovat nápoje a obsluhují hosty. „Jsem moc ráda, že máme možnost zapojit se do projektu opět, jsme plni očekávání. Ráda bych lidem ze spolku Fotografiemi pro radost vysekla obrovskou poklonu. Dělají to ve svém volném čase, protože je to baví. To je obdivuhodné,“ zmínila ředitelka Barevného světa Petra Tučková.

Muzejní noc 2017 v Třebíči.
Muzejní noci nabídnou vzácné exponáty, osmičkové roky i letadla