Již po několikáté zavítá do Třebíče zpěvák Kamil Střihavka. Okresní město na Vysočině se stalo prvním místem, kde vystoupí s novou kapelou Leaders. Šňůra šestnácti koncertů je předzvěstí nového CD, které se chystá do vydáni na podzim letošního roku.

Na něm se Střihavka představí coby autor hudby i textů. Doprovodná kapela vznikla vloni a má za sebou několik vystoupení a turné je tak trochu křest ohněm. Návštěvníci se mohou těšit nejen na nové skladbyz připravovaného alba, ale dostane se i na známé hity z éry sestavy B.S.P. a z předchozích Střihavkových alb.

Na to proč se právě Třebíč stala odrazovým můstkem nového turné jsme se zeptali programové ředitelky kulturního střediska Ivany Řídké:" Kamil Střihavka je pravidelným hostem v našem městě. Od zastupující agentury jsme dostali na výběr z několika termínů, kdy se koncert může konat. O tom, že to bude zahajovací jsme nevěděli. Samozřejmě nás to potěšilo."

Kamil Střihavka se do podvědomí širší veřejnosti dostal coby historicky první český muzikálový Ježíš Kristus, které ovládalo pražskou Spirálu v devadesátých letech minulého století. A i když si občas od divadla odskočil například k rockovým baladám jako je Země vzdálená, stále zůstává jedním z hlavních protagonistů muzikálového boomu.

O Střihavkových pěveckých kvalitách se mohli přesvědčit i návštěvníci loňských koncertů ruského armádního sboru Alexandrovci. Byl jedním ze tří zástupců českých zpěváků, který s tímto sborem v Čechách vystupoval. Jako předkapela se třebíčskému publiku představí pražská rocková kapela Parade Marche.