Program zahájí promítání filmu „Opři žebřík o nebe“ o životě a službě kněze Mariana Kuffy v jedné podtatranské vesničce, kde se stará o lidi na pokraji společnosti. Promítat se bude od 19 hodin v Malovaném sále místní fary.

V sobotu od 14 hodin je připraveno pestré Zahradní odpoledne, kde se bude střídat hudba a mluvené slovo. Představí se například skupiny NaNoc, Soumrak, nebo Ondřej Herzán. Program bude i pro děti v podobě dílniček a soutěží, chybět nebude rovněž chutné občerstvení.

Přírodní zahrada v Balinách.
Školy na Třebíčsku pustí návštěvníky do zahrad

V neděli od 18 hodin je připraven opět v přírodním amfiteátru farní zahrady koncert folkrockové legendy skupiny AG flek, která se po dlouhé době opět dala dohromady a se svými starými písněmi i novou deskou Podnohama Zem přináší radost z krásné hudby a úžasných textů. V případě velké nepřízně počasí se program přesune do zámecké jízdárny od 18.30 hodin.

Program zakončí pondělní beseda se saleziánem a ikonou českého undergroundu Ladislavem Heryánem, které se uskuteční v kostele od 19 hodin.

Celý program festivalu je návštěvníkům dostupný za vstupné dobrovolné, výtěžek je určen na podporu „Sbírky pro Míšu". Náměšťfest podpořilo město Náměšť a Skupina ČEZ. Více informací získáte na www.namestfest.cz.