Na koncertě zazní to nejlepší z opery a operety v podání Moravského klavírního tria ve složení Jana Ryšánková (klavír), Jiří Jahoda (housle), Miroslav Zicha (violoncello) a jejich hostů. „Těmi jsou japonská mezzosopranistka Miki Isochi a barytonista Jiří Miroslav Procházka," sdělila Malá.

Zazní i Mozart, Bizet a Rossini

V koncertním programu nechybí to nejlepší z klasického evropského repertoáru a světoznámých árií od Wolfganga Amadea Mozarta přes Georgese Bizeta až po Gioacchino Rossiniho. Návštěvníci si poslechnou například árie z Figarovy svatby, Dona Giovanniho, Carmen či Lazebníka sevillského, ale i Turecký pochod či Ave Maria.

Hlavní hvězdou koncertu bude rodačka z japonského města Chiba Miki Isochi. Zpěv vystudovala na Státní vysoké umělecké škole v Tokiu. Po úspěšném absolutoriu si doplnila vzdělání postgraduálním studiem na Vysoké hudební škole Franze Liszta ve Výmaru. Je sólistkou tokijské opery a hostuje na řadě pódií v evropských zemích.

Krom Moravského klavírního tria asijskou operní hvězdu doplní barytonista a brněnský rodák Jiří Miroslav Procházka. Ten je od roku 2013 hostem Janáčkovy opery Brno, také spolupracuje s Národním divadlem v Praze a Národním divadlem Antonína Dvořáka v Ostravě. Pravidelně spolupracuje jako host s Komorní operou JAMU.

Koncert, na kterém nebude chybět ani přípitek starosty Třebíče Pavla Janaty, začne v neděli v 18 hodin ve foyer divadla Pasáž. Vstupenky lze zakoupit v Národním domě nebo na www.mkstrebic.cz