Ledové bruslení v srpnu

Ochlazení je v těchto horkých dnech opravdu třeba. Možnost nabízí v Třebíči na Horáckém zimním stadionu. V pátek 10. srpna si tam budou moci lidé za čtyřicetikorunové vstupné užít bruslení na hokejovém ledě. Mezi šestou a půl osmou večer si tak navodí opravdu pocit „Vánoc v létě“.

Dětský den a pohádková cesta na Wilsonce

V Autokempu Wilsonka na Dalešické přehradě zpříjemní dětem prázdniny tradiční dětský den. Ten se uskuteční v sobotu 11. srpna od 14 do 18 hodin. Nouze nebude o spoustu soutěží a tanečků s Milanem Řezníčkem, malování na obličej, zábavné atrakce, ani cestu, plnou pohádkových postav.

Jaroměřické posvícení

Tradiční posvícení se spoustou jídla, pití, hudby a zábavy v Jaroměřicích nad Rokytnou se uskuteční v neděli 12. srpna. Od dopoledne tam budou probíhat řemeslné trhy, a také zahraje Malá dechovka. Odpoledne, konkrétně ve 14 hodin bude program vyhrazen dětem a to s pohádkou Kouzla skřítků. Dále vystoupí děti ze souborů škol V. Jedličky a O. Březiny a večer proběhnou hned dva koncerty populární hudby, o první se postará kapela Paprsky a o druhý Vlasta Horváth.

Koncert Tomáše Kluse s Moravskou filharmonií Olomouc ve Valči na Třebíčsku.
Tomáše Kluse s filharmonií si přišlo poslechnout přes dva a půl tisíce lidí