Pro příznivce romantických dálek a nečekaných dobrodružství je připravena velkoplošná panoramatická live – diashow tentokrát z jeho cesty po Austrálii.


„Austrálie je sice malým kontinentem, ale zároveň i ohromě velkou zemí. Je to oblast úžasných protikladů s nepředstavitelným množstvím přírodních krás,“ odhalil část vzpomínek Leoš Šimánek. Tentokrát se cestovatel vydal přes půl zeměkoule i s manželkou a oběma dětmi. Během tří měsíců procestovali kontinent křížem krážem po směru hodinových ručiček od Australských Alp na jihu, až po Velký bariérový útes. Zavítali do těch nejzapadlejších koutů, kudy běžné turistické trasy nevedou a kam se noha cizince neodváží.


A právě tato cesta bude hlavním tématem pondělního pořadu. Návštěvníky čeká dvouhodinová diashow, ve které představí na sedm set snímků zachycujících hlavně neobyčejnou australskou přírodu.


„Dlouho jsme nad cestou do Austrálie přemýšlel. Cestu k protinožcům jsem si naplánoval už při svém pobytu na Havajských ostrovech,“ přiznal cestovatel.

Panoramatickou diashow doplňuje stejnojmenná fotografická publikace Austrálie křížem krážem, která je v pořadí šestnáctou knihou Leoše Šimánka.
Cestu za krásami nejmenšího kontinentu naší planety mohou zájemci podniknout v pondělí od 19 hodin v budově Fóra.