Po roce se krajské město Vysočiny opět může těšit na výstavu dalšího světoznámého umělce.


Po loňské výstavě Pabla Picassa bude od příštího pátku na stejném místě k vidění dílo věhlasného, kontroverzního, ale respektovaného a oblíbeného malíře, fotografa a sochaře Salvadora Dalího. Výstava s názvem Salvador Dalí – Božská komedie potrvá až do konce listopadu.


„Vystavena bude část souboru originálních dřevořezů – ilustrací k Dantově Božské komedii. Dále bude k vidění keramika, například malované talíře či malované kachle s námětem koní. A také volná grafika a bronzové sochy,“ uvedla náměstkyně primátora Irena Wagnerová, která zapůjčení výstavy vyjednala.


Dalího portrét s vajíčkem


Kolekci budou doprovázet velkoformátové fotografie Václava Chocholy, které pořídil v roce 1969 v hotelovém pokoji Salvadora Dalího v Paříži.


„Mezi fotografiemi dominuje portrét Dalího s vajíčkem, který se stal světově proslulým a je považován za jeho nejlepší portrét vůbec,“ doplnila náměstkyně primátora pro oblast kultury. Návštěvníci si v době výstavy budou moci zakoupit katalog, ve kterém jsou reprodukce slavných Dalího děl, fotografií Václava Chocholy a řadu dalších propagačních předmětů.


Cena vstupného bude pro dospělé 90 korun, zlevněné bude za padesátikorunu. Návštěvníci budou moci čerpat také rodinné slevy nebo slevy v rámci školních skupin.


Výstava bude během srpna a září otevřena od úterý do neděle od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. V říjnu jen od úterý do soboty ve stejný čas.