„Vstupenky na zahajovací koncert jsou téměř vyprodané. Včera jsme uvolnili vstupenky, které byly zamluveny v Rakousku, ale těch je opravdu jen pár. Rozhodně bych doporučil zájemcům o koncert, aby nenechávali nákup na poslední chvíli. Může se totiž stát, že u večerní pokladny nebude v prodeji ani jeden,“ sdělil manažer festivalu Jaroslav Kocurek.


Budou dopravní omezení i uzavírky


Koncert pro tři tisíce návštěvníků ve čtyřtisícovém městě se neobejde bez dopravních omezení a uzavírek.


Přesto, že koncert začíná ve dvacet hodin část hlavního tahu přes Jaroměřice, z Třebíče na Moravské Budějovice bude uzavřena už od sedmnácti hodin ,a to z důvodu probíhající zkoušky. „Uzavírka bude platit až do sobotní půlnoci. Řidiči musí počítat s částečnou uzavírkou silnice 360 okolo zámku a částí ulice Poděbradovy směrem na Budějovice. Ti, kteří přijedou na koncert mezi prvními budou moci zaparkovat na náměstí Míru před zámkem, po naplnění kapacity bude tato část uzavřena a dobrovolníci budou další návštěvníky odklánět na záchytná parkoviště. To neplatí pro tělesně postižené návštěvníky a invalidy. Ti se budou moci nechat dopravit až k zámku a část parkoviště budou mít vyhrazenu,“ informoval starosta Jaroměřic Karel Nedvědický.


Parkovišť bude několik


Záchytných parkovišť, jak pro osobní automobily tak i případně pro autobusy bude hned několik. Část návštěvníků bude moci své vozy odstavit v prostoru jaroměřického autobusového nádraží v Kapinusově ulici. Pokud ani tento prostor nebude stačit budou zbývající řidiči navedeni na pískové fotbalové hřiště na křižovatce ulic Legionářská a Jiráskova.


„Na zahajovací koncert máme připravenu autobusovou kyvadlovou dopravu, která návštěvníky před zahájením koncertu přiveze před hlavní bránu zámku a samozřejmě, po jeho skončení, i zpět na parkoviště. Toto opatření se netýká jen zahajovacího koncertu, ale i všech ostatních, které se budou po dobu trvání festivalu konat v zámeckém parku,“ upřesnil starosta Nedvědický. „Na místě budou kromě pořadatelů operovat i posílené hlídky policie. „Zvýšený policejní dohled se bude zaměřovat především na veřejný pořádek a dopravu. Parkování je věcí pořadatelů,“ informovala policejní mluvčí Marcela Lavická.


Předpověď počasí koncertu světové hvězdy příliš nakloněno není. Meteorologové včera vydali pro Jihomoravský kraj a Vysočinu varování, které platí od páteční půlnoci do odvolání a týká se silných dešťů, které mohou místy způsobit rozvodnění toků.


„Pokud bude pouze pršet koncert se bude konat. Rád bych apeloval na všechny návštěvníky, aby si s sebou nebrali deštníky. Pláštěnky jsou v případě deště vhodnější, nebrání ostatním ve výhledu. V případě, že si někdo pláštěnku zapomene, nevadí, budou k dostání na místě,“ dodal Kocurek.