Na pódium Národního domu v Třebíči se vrací zhruba po dvou letech a diváci se na jeho písničky mohou těšit v pondělí 8. listopadu. „Karel Plíhal patří k pravidelným vystupujícím v rámci třebíčského Hudebního salonu. Vždy po vydání nové desky uspořádá turné a v rámci něj zavítá i do Třebíče. Naposledy tady zpíval v roce 2008,“ řekla programová vedoucí kulturního střediska Ivana Řídká. Nejinak je tomu i letos.


A právě nové písničky z alba Vzduchoprázdniny „vyvenčí“, jak sám říká, i při třebíčském vystoupení. Ale nejen ty. Návštěvníci se mohou těšit i na starší a známé skladby.


„Karel Plíhal dokáže na svých koncertech vytvořit úžasnou atmosféru. Jeho vystoupení jsou plné pohody a diváci, kteří jej znají, vědí, že večer nebude jen o písničkách. Pauzy mezi nimi vyplní svými vtipnými básničkami,“ dodala Řídká.


Kromě nového alba se budou moci návštěvníci seznámit i se zbrusu novou knihou Jako cool v plotě, která před nedávnem vyšla. Jsou to sebrané básničky a říkanky, které kresbami doplnil Miroslav Barták. „Knihu jsem chystal rok a jsou v ní všechny básničky, na které si ještě vzpomenu,“ poznamenal s úsměvem Karel Plíhal.


Třebíčské zastavení nebude jediné, které v rámci Vysočiny Karel Plíhal absolvuje. O den později, 9. listopadu, si mohou jeho koncert vyslechnout návštěvníci divadla Na Kopečku v Jihlavě. Volné vstupenky na třebíčský koncert Karla Plíhala jsou k dostání u pokladny Národního domu nebo v informačním centru Malovaného domu. Koncert plný poezie začíná v Národním domě v pondělí 8. listopadu v 19 hodin.