Popsat styl hudby Zrní je obtížné, jde o kapelu, která se musí slyšet. „Něžný artbrut, kladenskej uhelnej zen," odpovídají samotní členové kapely na tradiční otázku o hudebních škatulkách. Jisté však je, že se na jejich koncertě nudit nebudete. Jestli máte alespoň trochu rádi alternativu, dostanou vás.

Energický projev věčně bosého zpěváka Honzy Ungera, skvělé housle, kytara, basa, bicí, harmonika a sem tam nějaké beaty i elektronika, to je nenapodobitelná poetika Zrní.

„A vy nevíte co dřív: zda sledovat to, že si kytara odskočila za bicí, bicí za harmoniku a zpěv buší zuřivě do kufru anebo si jen tak zavřít oči a ,pluje tmou, sám, tmou, pluje tmou´," zní facebooková kapelní prezentace.

Skupina se do světa pustila v roce 2009 deskou Voní, na ni následovaly nahrávky Hrdina počítačový hry jde do světa a Soundtrack ke konci světa. Aktuální počin Následuj kojota vyšel v září minulého roku.

Do Třebíče se Zrní vrací asi po roce. „Předpokládám, že bude plno. Však je to jedna z nejlepších věcí, která se dá mezi interprety v České republice poslouchat," říká Karel Janík z pořádajícího okrašlovacího spolku Sypejte ptáčkům.

Původně mělo Zrní přijet už v listopadu, ale termín koncertu se kryl s Vypsanou fiXou v Národním domě, pořadatelé ze Sypejte ptáčkům proto koncert o pár měsíců posunuli.

Nový termín je stanovený na sobotu 7. března. V Klubu B na ulici Vítězslava Nezvala se začíná ve 21 hodin a vstupné je 150 korun.