„Účast potvrdily všechny účinkující kapely, takže se můžeme těšit na dva dny plné poctivého bigbítu,“ hlásí za pořadatele Jaroslav Novák. Na poslední chvílí kvůli nemoci odvolala účast skupina Sotury, místo ní bude v sobotu hrát skupina Nejvyšší čas.

Hlavním tahákem je sobotní vystoupení skupiny Scream Inc., která do Rokytnice zavítá po španělském turné, kde hrála na fotbalových stadionech. Tento nejlepší evropský revival kapely Metallica bude opravdovou lahůdkou festivalu. Kdo se nedostal na dubnový koncert Metallicy do O2 arény v Praze, nemusí litovat. Má neméně skvělou příležitost nyní.

Páteční program otevře místo původně ohlášených Iron Soul kapela Nebe. Začíná se už 15.45 hodin.

Osvědčenou zvláštností festivalu bude prodej veškerého pití včetně alkoholu a jídla na barevné žetony, které budou sloužit jako platidlo. Pořadatelé nabídnou skvělé jídlo domácích kuchtíků, takže i to bude pro účastníky změna oproti zaběhlým zvykům jiných festivalům. Rokytničtí lákají na nejdražší jídlo za 60 korun, ale i na jedenácti stupňové pivo za 30 korun. Vstupenky na akci se prodávají prostřednictvím portálu smsticket.cz nebo na místě samém, bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách festivalu www.rokytnafest.cz.

Folkové prázdniny 2013
Program Folkových prázdnin na první dny je kompletní