Jarní hudební sezona začíná ve čtvrtek 14. ledna 2016 koncertem tria Pakostra. Tři špičkoví ostravští muzikanti bluesová legenda Jiří Kosťa Kostadinov, frontman skupiny Buty Radek Pastrňák a jazzový basista Josef Pak se dali dohromady, aby vytvořili elitní bluesovou formaci.

Hrají ve složení basa, dvě kytary a zpěv. Repertoár tria má dva hlavní zdroje, jedním je Radek Pastrňák se svými hity, které skládal v minulosti pro Buty a dnes je přináší právě do Pakostry. Druhým autorem je Jiří Kostadinov, který též skládá písně, například v minulosti pro kapelu Dobráci od kosti.

Další koncert se uskuteční v úterý 16. února 2016, kdy se publiku představí oblíbená písničkářka, šansoniérka, harmonikářka a hudební skladatelka Radůza. Loni napsala knihu povídek, tvořících souvislou dějovou linku, a každou z nich doplnila písničkou. Vznikl tak jakýsi knižní muzikál, který sama Radůza nazývá „chansonetto", neboť tak vystihuje formu nového projektu.

Autorka popisuje příběh člověka, který v různých podobách prochází bitvami napříč staletími. Vyprávění začíná bitvou u Marathonu, snad proto má dílo název Marathon příběh běžce.

Na albu se Radůza doprovází především sama za občasného doprovodu své koncertní skupiny. S kapelou rovněž vystoupí v Třebíči. V repertoáru budou písně již notoricky známé, jako například Jednou to pomine nebo Ať není mi líto. Především však zazní skladby z posledního alba Marathon.

Druhá polovina Hudebního salonu bude čistě narozeninová. V březnu tomu bude sedmdesát let, co se narodil Pavel Žalman Lohonka, ikona českého folku. Této události budou věnovány jarní koncerty a jeden z nich proběhne 13. dubna v Třebíči. Pro pořad s názvem Žalman & spol „Sedmdesát jar" je sestaven speciální repertoár, který mapuje veškerou Žalmanovu tvorbu a tvorbu jeho skupiny Žalman & spol. Součástí koncertu je i křest nového CD Cestující muž a zároveň představení oslavencovy nové knihy Sedmdesát jar písní a povídání".

Druhým oslavencem není nikdo jiný než Zdeněk Vřešťál, jeden z hlavních protagonistů skupiny Neřež. Vřešťál slaví šedesátiny a pozval svého kamaráda, skladatele, zpěváka a klavíristu Romana Dragouna, který je rovněž čerstvým šedesátníkem. Můžete se těšit na dvojkoncert vystoupí Neřež, Roman Dragoun a nakonec oba dva oslavenci společně. Během tohoto hudebního večírku představí Neřež své nové album Jen blázni překročí svůj stín.

„Abonentní legitimace za velice zvýhodněnou cenu 640, 600 a 560 korun za čtyři koncerty dle pořadí v sále jsou v prodeji od pondělí u pokladny Národního domu na Karlově náměstí. „Abonentům z minulé sezony rezervujeme jejich místa do 6. ledna," upozornila Jaroslava Burketová z programového oddělení kulturního střediska.