Jako v loňském roce v Třebíči uvede hru na motivy známého filmu. Po hře Jako Thelma a Louise, kterou měli možnost diváci vidět v roce 2010, to tentokrát bude adaptace neméně známého amerického filmu Frankie and Johnny.

„Stalo se určitým trendem menších i větších divadel převádět filmové náměty do divadelní podoby. Třebíčští diváci měli možnost v posledních letech vidět představení Sugar Divadla pod Palmovkou, které vzniklo na motivy filmu Někdo to rád horké, Tančírnu, jež do Třebíče přivezlo Divadlo Radka Brzobohatého. Loni v září to byl Rain Man. Ve všech případech šlo o velmi zdařilé adaptace a diváci výkony herců ocenili dlouho trvajícím potleskem,“ řekla dramaturgyně festivalu Ivana Řídká.

V podání spolku Frída se diváci mohou těšit na Barboru Munzarovou a Martina Trnavského. Servírka Frankie a kuchař Johnnny se náhodně potkají jako zaměstnanci v jedné restauraci. Zatímco Johnny se před nedávnem vrátil z kriminálu a do číšnice se zamiluje téměř na první pohled, Frankie po svých zkušenostech s muži se ale do vztahu příliš nehrne.

Příběh dvou lidí, kteří k sobě hledají složitě cestu začne v Národním domě v úterý 8. března v 19 hodin. Vstupenky na představení jsou k dostání u pokladny Národního domu nebo v informačním centru Malovaného domu.