Po dlouhých letech se na festival vrátí šapitó. „Bude to naše třetí scéna. Odpoledne tu bude probíhat program pro děti, večer ji využijeme na projekty, co se nevešly na taneční scénu,“ představil novinku organizátor David Šťastný.

„Program na hlavní scéně nabídne průřez napříč žánry, ve stanu se soustředíme na aktuální rapové a taneční interprety. Chybět nebude ani Zámostí v modrém, výstava Open Per4mance a k tomu spousta dalšího doprovodného programu. To, kvůli čemu lidé na Zámostí tak dlouho chodí, na louce i ve městě samozřejmě najdou,“ dodal Šťastný.

Již zmíněné Zámostí v modrém hudbou a světelnými efekty originálním způsobem oživuje celou Židovskou čtvrť a je zdarma přístupné úplně pro každého. Naladit se na festival mohou návštěvníci hned na dvou výstavách Open Per4mance. Vernisáže jsou naplánované na pátek 19. května: v 17 hodin v galerii Tympanon v areálu zámku začíná výstava pořádaná ve spolupráci s Muzeum Vysočiny Třebíč, v 19 hodin výstava pořádaná s galerií G34 na Subakově ulici.

Hvězdy Zámostí 2023
Hlavní scéna
Wohnout, Mňága a Žďorp, PSH, MYDY, Annet X & Champion Sound, Zrní, Schodiště, Mutanti hledaj východisko a další
Taneční scéna
58G, Dollar Prync, Ventolin, NobodyListen, Pain & Magenta, Bratři, Hello Marcel a další
Šapitó
HRTL, Akira, Blofeld, Trevor Linde a další…

Vstupenky a více o festivalu zde www.zamosti.cz