Akce s názvem Sex a erotika v poesii a písni nakonec přilákala naprosto různorodý dav návštěvníků. Volně komponovaným programem s bezprostředností sobě vlastní provázel Josef Polášek, sekundoval mu principál „Béčka“ Václav Bartoš. Polášek, známý mimo jiné z Čtvrtníčkovy reklamy na takové to domácí žvýkání, zdatně osciloval na hranici něžného a hrubého erotična. A diváci mu byli vděční.


Na pódiu se postupně vystřídalo několik umělců, atmosféra se nesla v duchu hospodské zábavy. „Je to tu super, lidi se baví. Mně se líbí, že si pulzují mezi soukromými hovory se známými a produkcí na pódiu. Je to hodně uvolněné a tak to má být,“ pochvaloval si Josef Polášek.


Jako první vystoupil opravdu žijící básník Pavel Herot z Martínkova s prózou – úryvkem svých pamětí z roku 1988. Pojednával o jeho životě v Praze v bytě v nebytových prostorách, návštěvě „Paláce tehdejší kultůry“ a setkání s jistou dívkou. I o tom, jaké to mělo zdravotní následky.


Představil se rovněž Kamil Foit s lechtivými básničkami, znojemský písničkář Záviš se songy na téma erotično opravdu hrubšího zrna. A pak produkci ovládlo brněnské duo emancipovaných žen Čokovoko.


Hrášek a lusk, cukr a bič


„Sme jing a jang zpívající pudřenky, jablíčko a hruštička, hrášek a lusk, cukr a bič, Tom a Jerry, Nagasaki a Hirošima, podprsenka a tanga, Koranteng a Borhyová, prostě se doplňujem.“ To o sobě kdesi sdělily členky Čokovoko Zuzka a Adéla. Jejich divoký rap ze života současné ženy člověk buď miluje, nebo nesnáší. Nic mezi tím. Děvčata to vědí a hlavu si s tím nelámou. V sobotu se líbily.

Václav Bartoš byl s průběhem zábavy spokojený: „Formát, který jsme zvolili, se osvědčil. Myslím, že zabral už název. V zimě chystáme pokračování, pozveme další umělce. Neplánuju z toho dělat větší záležitost, třeba promítat filmy. Chci, aby to zůstalo malé, hospodské.“