„S pořádáním festivalu jsme začali v roce 2007, nějaké zkušenosti s pořádáním zábav jsme měli, ale festival to byla pro nás zkouška. Chtěli jsme dát prostor kapelám, které v té době nebyly ještě tak známé, aby si mohli zahrát pro radost nejen svoji, ale i svých fanoušků,“ řekl jeden z organizátorů akce Petr Man.


„Naštěstí první ročník dopadl fantasticky, a my se rozhodli pokračovat,“ doplnil Man. Za čtyři roky se festival téměř nezměnil, došlo pouze k úpravě termínu konání. Z původního podzimního se festival přesunul do letních měsíců.


Každá z kapel, která v sobotu večer ve Studenci zahraje dostane svůj prostor. „Každá z vystupujících kapel dostane hodinu čistého času na hraní. Samozřejmě, že budou vznikat prostoje mezi jednotlivými skupinami. Ty vyplní Dalibor „Boráč“ Němec, který bude celý festival moderovat. Pro publikum si připravil hned několik zajímavých soutěží o drobné ceny od sponzorů festivalu,“ upřesnil Petr Man.


Rockový festival se jako každoročně uskuteční v areálu u sokolovny. V případě nepříznivého počasí se celá akce přesune do jejich útrob.
Začátek je v sedmnáct hodin, předpokládaný konec ve tři hodiny ráno.