A nebude sám, kromě dvou andělů tam nebude chybět stejný počet čertů a účast na srocení nadpřirozených bytostí přislíbil i sám Lucifer.

„Opět po roce jsme organizování Mikuláše na náměstí svěřili členům divadelního souboru Ampulka,“ nastínila Jitka Fischerová z městského kulturního střediska. „Divadelní spolek se této milé povinnosti zhostil před třemi lety, a jak se zdá, má stále malým neposedům co nabídnout. Kromě obligátních dobrot to bude i letos krátká pohádka, jak jinak než v mikulášském duchu,“ upřesnila Fischerová.

Živý betlém

Pokud se přítomným podaří vánoční strom rozsvítit, budou si moci po odvedené práci přijít za Mikulášem pro zaslouženou odměnu. Ale zadarmo to rozhodně nebude. Cenu určí samotný svatý muž, který se rád nechá uplatit nějakou tou básničkou či písničkou.

Dalším program se bude na Karlově náměstí konat od 13. do 15. prosince, kdy plochu před radnicí zaplní stánkaři. Tradiční vánoční jarmark pak každé odpoledne zpestří kulturní program na tribuně. Ve dnech 13. a 15. prosince se v něm představí žáci a soubory z třebíčských základních uměleckých škol a různých kroužků. Ke koupi budou vánoční ozdoby, hračky a celá řada řemeslných výrobků.

Chybět nebude keramická dílna, medovina a své stánky tam budou mít i stacionáře a různá sdružení. Ve čtvrtek od 15 hodin bude i živý betlém. „Letos se radní města rozhodli přispět k vánoční atmosféře živým betlémem. Sedmičlenná rada se tak promění ve známé biblické postavy. Z náměstí se pak rovnou přesunou na zasedání zastupitelstva,“ informovala Jana Kutílková z kulturního střediska.

V úterý a ve středu od 14 hodin budou na náměstí k dostání i zabijačkové speciality.