Festival Václava Hudečka, jak jej publikum znalo, je ovšem minulostí. Nastoupil nový koncept, název, termín, místa konání a především organizátor. Nyní se festival nazývá Svátky hudby s Václavem Hudečkem, organizuje jej Městské kulturní středisko Třebíč (MKS), uskuteční se ve dnech 31. května až 2. června a první dva koncerty budou v Třebíči. Ten závěrečný je pro publikum nachystán do Moravských Budějovic.

„Pan Hudeček vyčerpal možnosti hudby, kterou prezentoval na jednom místě, tedy u nás a proto by chtěl svůj festival přenést i do dalších měst s tím, že jeden koncert zůstane v Budějovicích,“ uvedl budějovický starosta Vlastimil Bařinka.

Proč Třebíč? „Vyplynulo to z dlouholeté osobní známosti mezi manžely Hudečkovými a panem starostou Pavlem Pacalem a mnou. Pan Hudeček má Budějovice rád, ale už delší čas si přál víc si zahrát také v Třebíči - přece jen trochu větším městě, navíc s památkami v UNESCO. A tak jsme se domluvili. I s panem starostou Budějovic Bařinkou,“ vysvětlila novinku ředitelka MKS Třebíč Jaromíra Hanáčková. Jedním dechem doplnila, že Václav Hudeček na Budějovice nezanevřel, proto tam bude zmíněný závěrečný koncert.

Proč změna termínu? „Protože v Třebíči ve stejnou dobu bývají na konci prázdnin Slavnosti tří kápí, tak aby se to netřískalo,“ dodala Hanáčková.

V Třebíči bude v pátek 31. května na nádvoří zámku slavnostní zahajovací koncert „Hvězdy přejí lásce“, věnovaný nejkrásnějším áriím světové opery. V sobotu 1. června Václav Hudeček spolu s Janáčkovým komorním orchestrem odehrají v třebíčské bazilice sv. Prokopa „Skvosty barokní hudby“. A v neděli 2. června se akce s publikem rozloučí závěrečným koncertem v budově zrekonstruované moravskobudějovické Besedy. Půjde o „Setkání s Carmen a sólisty světových pódií“. Začátky jsou vždy naplánované na 19. hodinu. Budějovičtí dají lístky do prodeje příští týden, na třebíčskou část programu to bude od 1. dubna.

„My ale s kulturou v létě nekončíme, Naopak, bude jí spousta vrámci kulturního léta, lidé se mají na co těšit, mimo jiné přijede koncertovat Vašo Patejdl se svou kapelou, zahraje spoustu písní od Elánu,“ dodal starosta Budějovic Bařinka.