O víkendu 17. a 18. srpna jsou pro návštěvníky připravené noční prohlídky ve spolupráci s divadlem historie v pohybu Exulis. Letošní rok se nese ve znamení oslav výročí 100 let od vzniku samostatné Československé republiky, a proto budou i tyto prohlídky zaměřeny na život v první republice.

Před návštěvníky zámku se tak bude odehrávat detektivní příběh, během něhož budou čeští četníci pátrat po stopách vraha. „Čeká vás zcela netradiční prohlídka zámku, během které zažijete napětí i zábavu,“ zve kastelán Marek Buš.
V sobotu 25. srpna pak zámek ožije během celorepublikové Hradozámecké noci. Návštěvníci během prohlídek zažijí něco, co by nejspíš nečekali. „Během noci bude místo ohňostroje odpálena výbušnina TNT, aneb Taškařice Nenapravitelných Tajtrlíků, která poněkud vychýlí naše představy o seriózní prvorepublikové atmosféře. Nečekané návštěvy obrátí zámek vzhůru nohama a symbolické osmičky se budou sypat z každé skříně,“ prozradil obsah neobvyklého večera kastelán Marek Buš.

Večerní prohlídky během obou akcí začínají vždy v 18, 19, 20, 21 a 22 hodin. Na akci je doporučeno provést rezervaci na telefonu 568 620 319 nebo na adrese namest@npu.cz. Kapacita jedné prohlídky je maximálně 45 osob. Vstupné pro dospělého je 100 korun, děti a senioři platí 60 korun a rodinné vstupné je za 240 korun.

Výstava fotografií ze srpna 1968 v Muzeu řemesel.
OBRAZEM: Tanky v Budějovicích a Jemnici ukazuje výstava dobových snímků