Z višně dolů je píseň, ve které se mohou najít jak mladí, tak i starší posluchači. „Samozřejmě, že bych si přála, aby se líbila úplně všem. Ale myslím, že opravdu by se v ní mohl najít každý, protože má různé části, třeba když se člověk probouzí z kocoviny a to nemusí být jen ta po alkoholové noci, ale i jako nějaké vystřízlivění a dále je tam i motiv lásky,“ vysvětluje Anežka Binková.

K písničce natočila videoklip, který nyní představila světu. „Natáčeli jsme ho v Mohelně, konkrétně v Mohelenském dvoře, který vlastní naši kamarádi. Ten den bylo škaredě, ale večer se počasí uklidnilo a nám to vyšlo, že dokonce přestalo i pršet. Samotný klip jsme měli hotový rychle, trvalo to zhruba dvě hodiny, protože jsme ten den pracovali ještě na natáčení dalšího videoklipu,“ popisuje písničkářka.

Doposud na Podzámecké nivě fungovaly toalety ve stavebních buňkách. Nové zázemí vznikne díky spolupráci s TJ Třebíč, stát bude na pozemku tenisových kurtů.
Nové záchody na Podzámecké nivě v Třebíči budou. Radnice přechytračila památkáře

K jaké skladbě ale druhý videoklip bude zatím nechce prozrazovat. „Pokud ale vše dobře půjde, myslím, že začátkem listopadu spatří světlo světa. Plánujeme dál pracovat na jednotlivých písních a postupně je vydávat. Vlastní desku zatím nechystám, ale uvidíme, co přinese čas,“ říká Anežka.

Pokud se nezhorší koronavirová situace a budou se moci konat kulturní akce, plánuje i několik koncertů. „Jde o vánoční vystoupení, měly by se konat například v Jaroměřicích nebo Hrotovicích. Jednáme ale například i o Ivančicích. Zkrátka pokud to půjde, vydáme se do okolí,“ plánuje písničkářka.

Část Třebíče Na Kopcích se pomalu rozrůstá. Nyní radnice nechá upravit i okolí, které doplní zeleň
Obytná čtvrť v Třebíči získá hezčí okolí. Na Kopcích plánují zeleň a stromy

Inspirací při tvorbě je Anežce i její okolí. „Moc ráda totiž poslouchám, co mi kdo vypráví. Například že má nebo ztratil lásku či že prožívá nějaké strasti. Sama si nad tím pak dumám a občas mě to inspiruje, že o tématu složím písničku. Snažím se to psát ale tak, aby nebylo poznat o kom zpívám. I když se mi už párkrát stalo, že se v textu ti lidé zrovna našli,“ poodhaluje Binková.

Soutěží i ve slavíkovi

Anežka Binková momentálně bojuje i o ocenění Český slavík. „Soutěžím v kategorii zpěvačka. Když jsem se dozvěděla, že se uskuteční letošní ročník, dívala jsem se do kategorií a našla jsem tam i sebe. Nevím, kdo mě nominoval, ale moc mě potěšil. Lidé pro mě mohou hlasovat až do devatenáctého listopadu,“ dodává Anežka Binková.