Festival se každoročně snaží dát možnost mladým amatérům, kteří tak mohou ukázat svůj talent. Přestože jde o festival tradiční, prošel za třináct let mnoha proměnami a také letos čeká na návštěvníky i účinkující celá řada novinek.

Tou první je, že letos bude akce jednodenní. „Vracíme se ke původnímu jednodennímu formátu a upouštíme od vizí obrovského festivalu. Nečekejte nic přehnaně vzdělávacího, spíše se těšte na mnohem akčnější a zábavnější dopolední program,” řekl jeden z organizátorů ,Aleš Gothard. Dopolední program začne v sobotu od deseti hodin u sousoší Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí. Organizátoři se pokusí přiblížit zákoutí televizního vysílání se všemi jeho lákadly a nástrahami.

„Návštěvníci Hučky tak budou mít dopoledne příležitost poznat krásy Třebíče při hledání všelijakých stanovišť, kde si vyzkouší mnoho známého z televizních obrazovek, ale i zpoza nich,” prozradil Gothard.

Ve stejném duchu se ponese i následný festival amatérských divadel. „Vše bude laděno do formy obvyklého televizního programu, takže svůj prostor dostane romantika, komedie, drama, hudební či taneční soutěže a také dnes již nezbytné reklamy. O nejlepším divadle a herci budou jako obvykle hlasovat všichni diváci přítomní v sále,” dodal organizátor.

Pokud chcete sami na festivalu vystoupit, je stále možné se přihlásit na webových stránkách www.hucka.cz.

Jestli vás však herectví neláká, můžete se přijít podívat jako divák. Divadla začínají ve 14 hodin v Klubu Hájek.