Předchozí
1 z 4
Další

Josef Netík, odborník na bydlení, ředitel S. O. K. stavebníJosef Netík, odborník na bydlení, ředitel S. O. K. stavebníZdroj: Deník/Milan Krčmář

Josef Netík
odborník na bydlení, ředitel S. O. K. stavební

Podle mého názoru je tento trend jediný možný. Město by mělo mít možnost částečně regulovat nabídku bydlení. Nejde o nic menšího než o stabilizaci mladých, kteří zatím na komerční bydlení nedosáhnou, ale také i o přilákání chybějících profesí, které obyvatelé města postrádají.

Studie nové bytové lokality v lokalitě Vídeňský rybník.
Ceny bytů jsou nesmyslně vysoké, Třebíč vzhlíží k nájemnímu bydlení

Kompletní informace o volbách na Třebíčsku najdete ZDE 

Pavel Pacal, starosta města za Pro TřebíčPavel Pacal, starosta města za Pro TřebíčZdroj: Deník/Milan Krčmář

Pavel Pacal
starosta města za Pro Třebíč

Ceny nemovitostí se šponují do astronomických výšek, ale tak je to po celé republice. Město ale nemá tak velké finanční prostředky, aby mohlo vytvořit stovky nájemních bytů. Máme ale možnost při prodeji pozemků developerům nastavit si podmínky tak, aby část chystaných bytů byla nájemních.

David Chaloupka, makléř realitní kanceláře Re/Max A-CityDavid Chaloupka, makléř realitní kanceláře Re/Max A-CityZdroj: RK Re/Max A-City

David Chaloupkamakléř realitní kanceláře Re/Max A-City

Nabídky nájemního bydlení nikdy nebyla v Třebíči i na celé Vysočině příliš široká. Z důvodu horší dostupnosti hypoték zejména pro mladé rodiny ale očekáváme ještě větší nárůst zájmu o tento druh bydlení. Kvůli zájmu cizinců nyní dochází k obsazení nájemních bytů i za vyšší ceny, než je obvyklé.

Hana Máchalová, opoziční zastupitelka za KSČMHana Máchalová, opoziční zastupitelka za KSČMZdroj: Deník/Milan Krčmář

Hana Máchalová
opoziční zastupitelka za KSČM

Jedná se o asi jedinou formu bydlení, které budou mladé rodiny finančně zvládat. Na nákup vlastní nemovitosti už nyní jen těžko dosáhnou. V západních zemích navíc nájemní bydlení převažuje. Nikde se tam neklade takový důraz na vlastnické bydlení jako u nás.