„K volbám je potřeba mít průkaz totožnosti, což je občanský průkaz nebo pas. Řidičský průkaz nestačí,“ vysvětluje jedna z členek komise. Je to přitom už podruhé, co něco takového v pátek řeší.

Občanský průkaz má už naopak připravený důchodce Antonín V. „Volby jsem ještě nevynechal. Ani to neplánuji. K volbám by lidé chodit měli, zvlášť ke komunálním. Ty se jich týkají nejvíc,“ apeluje zkušený volič. Přesto pro něj letošní volby přinesly něco nového. „Poprvé jsem volil jinou stranu. Názor jsem změnil, protože je znám lépe. Je jiné složení strany,“ přibližuje svůj názor.

Jemnice na Třebíčsku.
V Jemnici se s volbami koná i referendum. Na ministerstvu o tom netušili

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: DeníkNajdou se však také benjamínci, kteří jdou ke komunálním volbám poprvé. „Nervózní jsem nebyla, naopak jsem se těšila. Už dopředu jsem si pečlivě zjišťovala, komu svůj hlas dám. Líbili se mi kandidáti,“ prozrazuje prvovolička.

Volební účast v okrsku tři je k večeru podprůměrná. Vložit svůj hlas přišlo sto šedesát sedm lidí. Ti zatím netvoří ani třiadvacet procent možných voličů. „Další ale určitě přijdou ještě zítra a bude to lepší,“ zachovávají optimismus volební komisařky.