„Neumím si představit spolupráci se stranou Třebíč Občanům! Jejich opoziční politika je destruktivní. Rozcházíme se také v programu. Chceme koalici, která bude pro město přínosem. Rádi bychom navázali na práci z minulých let. Považuji ji za zdařilou,“ předeslal lídr hnutí ANO v Třebíči Miloš Hrůza. Celkem získalo hnutí v Třebíči osm mandátů.

V minulých komunálních volbách skončilo ANO před stranou Pro Třebíč. Přesto místo starosty přenechalo koaličnímu partnerovi. Zatím není jasné, jestli se bude historie opakovat. „Výsledek byl tentokrát opravdu těsný. Musíme zvážit všechna pro i proti. Uvidíme, s čím kolegové přijdou. Možnosti mít starostu se nevzdáváme, ale je zatím předčasné o tom mluvit. Ještě o tom budeme jednat,“ přiblížil Hrůza.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník

Jaromír Barák, jehož strana Třebíč Občanům! skončila ve volbách třetí, je s opoziční rolí smířený. Přesto však bere s výsledky hlasování pozitivně. „Počet mandátů, který jsme získali, je naprosto v pořádku. O vítězi rozhodla celorepubliková politika a pak oslavy na náměstí za městské peníze. Proto menší strany propadly. Zvlášť když se hlasy rozmělnily mezi čtrnáct stran. Bylo to jedno z největších čísel v republice,“ vyjádřil se Barák, jehož v zastupitelstvu doprovodí další čtyři spolukandidáti.

Už před volbami počítal s tím, že do koalice nezamíří. „O koalici usilovat nebudeme. Už před volbami jsme deklarovali, že s některými subjekty nepočítáme. Jsme smíření s opoziční rolí i v dalším volebním období,“ dodal Jaromír Barák.

Že by mohla stávající koalice pokračovat, naznačil současný starosta Pavel Pacal. Stejně jako ANO získalo Pro Třebíč osm zastupitelů. „Výsledky voleb vnímám jako úspěch i jako ocenění naší práci. Budeme tedy vést jednání na půdorysu předcházející koalice. Její konečnou podobu ale ukážou vyjednávání. Začneme ještě dnes odpoledne,“ prozradil Pacal. Neurčitý však byl ohledně pozice starosty. „Nechám to na vyjednávání. Ale výsledek tuto variantu nevylučuje,“ naznačil.

Prohlédněte si výsledky voleb v Třebíči ZDE