„Na stole je několik možných variant pro vedení a radu města. Jde o to, kdo bude mít starostu a co za to budou požadovat ti druzí. Jednání ještě budeme mít v neděli. To budeme už všichni moudřejší. Budeme na ní probírat složení rady,“ upřesnil před víkendem lídr hnutí ANO Miloš Hrůza s tím, že oznámení starosty je reálné.

Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Kompletní informace o komunálních volbách najdete zde, stačí kliknout.Zdroj: Deník

První muž na kandidátce lidovců Pavel Janata považuje za výhodu, že bude pokračovat spolupráce z předchozích čtyř let. „Všechny strany už ve vedení byly. Víme, co máme rozpracované. Víme, co máme připravené. V té linii bychom chtěli pokračovat. Nějakých radikálních změn a otřesů bychom se dočkat neměli,“ uvedl Janata.

Jeho slova potvrzuje také nynější starosta Pavel Pacal. „Vždycky je pro obce dobře, když je návaznost na předchozí projekty. Máme strategický plán rozvoje města a následujících pět let se ho budeme držet,“ řekl s tím, že v příštích týdnech koalice vydá také programové prohlášení. 

V Jaroměřicích uspěl bývalý starosta Soukup. Müller končí.
V Jaroměřicích uspěl bývalý starosta Soukup. Müller končí